fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Vládny poslanec Pročko ku zvoleniu Kovaříka za šéfa polície: „Normálne mi je zle!“

pročko

Poslanec hnutia OĽaNO Jozef Pročko vo štvrtok na sociálnej sieti neskrýval rozčarovanie z toho, že novým prezidentom Policajného zboru sa stal Peter Kovařík. Pročkovi prekáža najmä to, že Kovařík pôsobil na vysokých funkciách v PZ aj za bývalých vlád. Analytik Bránik na neho reagoval: „Jožo, klobúk dole, že nedržíš hubu“

Pročko na svojej facebookovej stránke napísal, že pri čítaní reakcií svojich fanúšikov na novozvoleného prezidenta polície, má na celú vec rovnaký názor ako „drvivá väčšina“ diskutujúcich.

„Kovařík je Smerohlasácke víťazstvo. To ale nie je jediný problém Ministerstva vnútra. Sú ďalší nominanti Smeru, ktorí nám naďalej riadia políciu a iné inštitúcie. Roman Mikulec tvrdí že im verí. Ja nie,“ vyhlásil vládny poslanec.

„Musím sa vyspať. Normálne mi je zle,“ poznamenal včera večer na sociálnej sieti Pročko – člen Výboru NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií.

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) vo štvrtok vymenoval za nového prezidenta Policajného zboru SR Petra Kovaříka. Mikulec deklaroval, že si za svojím rozhodnutím stojí a nezmení ho žiadna správa na sociálnej sieti. „Verím, že toto rozhodnutie bude postupom času vnímané ako správne rozhodnutie, ktoré prispeje k tomu, že sa zvýši dôveryhodnosť občanov v políciu,“ vyhlásil.

Transparentné vymývanie mozgov, alebo ak mimovládna organizácia nevie, kto tu už rok vládne

Rovnako verí, že policajti dostanú všetko to, čo k svojmu výkonu práce majú mať. Funkcia šéfa polície je podľa ministra najmä o zodpovednosti.

Analytik Bránik pochválil Pročka

Známy bezpečnostný analytik Radovan Bránik komentoval uvedený postoj poslanca Jozefa Pročka, pričom s nám súhlasil.

„Jožo, klobúk dole, že sa nedáš opiť rožkom a nedržíš hubu. Toto bola kolosálna špinavosť. Nie prvá, no ani posledná, divadielko s pánom poslušným vo vedľajšej úlohe. Nevidel som to vypočutie, len som zachytil, že sa pánovi Kovaříkovi nepozdávali tvoje otázky na tému jeho manželky, ktorej som sa kedysi venoval.“

Je premiér Matovič ešte vôbec príčetný? (Petr Bohuš)

„Táral čosi o tom, že si vyrovnávam účty, akurát že netuším, aké. Onoho času do mňa vyskakoval, že jeho žena je špičková odborníčka, ktorá by sa mohla zamestnať hocikde a môže si vyberať – a ona na potvoru ostala pomáhať Kotlebovi masakrovať personálnu politiku župy…“

Bránik upozornil, že manželka Kovaříka viedla oddelenie, ktoré dávalo zmluvy „desiatkam sedlákov z ĽSNS“. „Ktorí dokonca zvládali byť naraz na dvoch rozličných miestach. Štyria poslanci Smeru aĽSNS zaistili Kovaříkovi postup a Kotleba si ho nevedel vynachváliť. A ako bonus pre svojich fanúšikov dal k dobru, že sa tebe a Jankovi Benčíkovi Kovaříkova voľba nepáčila.“

„Takže poslanci opozície pomohli tomu pánovi k prezidentúre napriek tomu, že ako koaliční poslanci ste boli proti. Neuveriteľné, s akou rozhodnosťou sa Roman (Mikulec pozn.) rozhodol vymenovať človeka visiaceho na šnúrke od Kotlebových gatí. Toto sú divné časy, keď minister vlády dostáva na stôl nominácie zaistené podliakmi a poslanci z vládnej koalície sú na smiech. Som rád, že si to aspoň skúsil,“ komentoval Bránik status poslanca Pročka.

Spor medzi EÚ a AstraZeneca sa vyostruje

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info