fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

Platy trénerov slovenskej futbalovej reprezentácie: Koľko bral Weiss, Kozák alebo zosnulý Vengloš?

Facebook (Fotbal Ve Světě) (Jozef Grajciar) / Fotokoláž (Redakcia HD)

Neuveriteľné koľko si vedeli „privyrobiť“ niektorí futbaloví tréneri slovenskej reprezentácie! Zaujímalo vás to niekedy? Portál Pluska zverejnil exkluzívny prehľad zárobkov futbalových trénerov.

Jozef Vengloš

Prvým trénerom slovenskej futbalovej „repre“ nebol nikto iný ako legendárny Jozef Vengloš, ktorý tento týždeň zomrel v úctyhodnom veku 85 rokov. Počas pôsobenia na trénerskej lavičke v rokoch 1993 – 1995 dostával Vengloš plat vo výške 2 000 eur mesačne.

Ján Kocian

Od roku 2006 do roku 2008 bol trénerom slovenskej reprezentácie Ján Kocian. Ten bol podľa informácií Plusky prvým futbalovým trénerom, ktorý bral päťcifernú sumu, a to 10 000 eur každý mesiac.

Tarkovič si vypýtal niečo, s čím sa pod Tatrami narodil len Weiss

Vladimír Weiss

Kociana nahradil na trénerskom poste v roku 2008 Vladimír Weiss, ktorý na ňom pôsobil 4 roky. Weiss starší sa zároveň môže pochváliť najkrajším trénerským platom slovenskej futbalovej histórii. Jeho mesačný plat bol totiž rekordných 35 000 eur.

Ján Kozák

„Ján Kozák bol prvý tréner, ktorému sa plat zvýšil po podpísaní novej zmluvy,“ píše Pluska. Tá dodáva, že jeho plat bol najskôr 15 000 eur za mesiac, neskôr sa však zvýšil na 26 000 eur mesačne.

Pavel Hapal

Pavel Hapal bohužiaľ nevyužil príležitosť postupu na šampionát a zarobiť si tak jednorazový bonus neuveriteľných 200 000 eur. Prvý cudzinec na poste trénera slovenskej reprezentácie si však napriek tomu zarábal slušne. Išlo o mesačný plat vo výške 15 000 eur!

Zomrel Jozef Vengloš, najväčšia trénerská futbalová osobnosť Slovenska

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info