fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

CNN kvôli klamstvám už zakázali v troch štátoch USA

Foto: scieau.com

Štáty Mississippi, Alabama a Louisiana, vedené republikánskymi guvernérmi, sa rozhodli vypnúť „známu šíriteľku klamstiev a podvodov“, píše Englishwire.today.

Americká spravodajská televízia CNN má za sebou dlhú históriu šírenia lží a poloprávd. Pre niekoho to nie je až tak prekvapujúce, pretože ju vlastní Clintonova nadácia. Zdá sa ale, že jej vláda dezinformácií sa začína rúcať. Dnes konečne začínajú platiť cenu za svoju nepoctivosť a vlády niektorých amerických štátov začínajú konať.

Tri štáty USA, všetky vedené republikánskymi guvernérmi, sa rozhodli vypnúť CNN na svojom území. Sú nimi veľké štáty Mississippi, Alabama a Louisiana. Takzvaná „nesvätá trojica“. Stojí za pripomenutie, že práve tieto štáty majú najlepšiu kvalitu života a vzdelávania v USA. Takže zrejme dobre vedia, čo robia.

Európa sa búri, protipandemických opatrení už majú ľudia plné zuby

Prokurátor štátu Mississippi Chad Benoit v súvislosti s rozhodnutím odobrať licenciu CNN v jeho štáte povedal: „CNN je známa šíriteľka klamstiev a podvodov. Nemôžeme dopustiť, aby tento druh dezinformácií zničil mysle našich detí. Máme tu vynikajúci vzdelávací systém. Nechceme riskovať jeho stratu kvôli predajným falošným spravodajským médiám.

Preto mi guvernér dal pokyn, aby som odňal licenciu CNN na vysielanie v Mississippi. Náš štát spolu s Louisianou a Alabamou veria, že to bude dobrý prvý krok k zastaveniu šírenia dezinformácií v celom našom národe. To je to, čo ľudia ozaj potrebujú“.

S rozhodnutím absolútne súhlasí i senátor štátu Mississippi Joe Barron. „To je pre Ameriku tá najlepšia vec“.

„Vypnutím“ CNN budú mať možnosť diváci troch uvedených štátov USA hľadať iné spravodajské zdroje. Čo by mohlo pomôcť médiám, ktoré sa podľa vlastných vyjadrení, snažia Američanom prinášať pokiaľ možno čo najpravdivejšie dáta. Ako Fox News, Breitbart či Infowars.

Je premiér Matovič ešte vôbec príčetný? (Petr Bohuš)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info