fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Matovičova sestra: Chystajú ďalšie zákony proti ľuďom a ich právam?

Expremiérova sestra Zuzana Belicová je opäť kritická na súčasnú vládu. Fotokoláž (via TASR, Facebook - self)

Sestra predsedu vlády Zuzana Belicová reaguje na to, že poslanci sa do parlamentu bez negatívneho testu nedostanú. V statuse na sociálnej sieti sa pýta, či za tým nie je úmysel prijať ďalšie zákony proti ľudským právam.

„Žeby sa tu opäť chystali nejaké nové zákony proti ľuďom, ich právam či ďalšie lámanie ústavy? A tak sa z parlamentu preventívne eliminujú za pomoci vyhlášky opoziční poslanci, ktorí nemajú testy?“ pýta sa Matovičova sestra.

„Neviem, čo je na tom pravdy, ale ak sa to zajtra potvrdí, tak načo tá komédia, že bez testu na koronavírus nebudú môcť poslanci vstúpiť do parlamentu? Zrazu začal byť vírus v parlamente strašne nebezpečný?“ pýta sa  Zuzana Belicová.

Matovičova sestra to vláde zas natrela: Môžete to nazvať skríning, vždy to bude len nátlaková akcia

Pripomína situáciu medzi sviatkami, keď sa chorí poslanci na Covid-19 oddelili od zdravých igelitovou stenou. „Ale keď bolo treba hlasovať o zákaze protestov a zákaze ústavnému súdu posudzovať zákonnosť zákonov navrhnutých koalíciou, vtedy vírus nebezpečný asi nebol, aby mohli v parlamente hlasovať aj pozitívni, teda nakazení poslanci,“ pripomína.

Za novinkami vidí nekalé úmysly vlády. „Žeby sa tu opäť chystali nejaké nové zákony proti ľuďom, ich právam či ďalšie lámanie ústavy? A tak sa z parlamentu preventívne eliminujú za pomoci vyhlášky opoziční poslanci, ktorí nemajú testy? Ak sa to tak udeje a vírus začne byť v parlamente akože znova strašne nebezpečný, tak to je len obyčajná schválnosť a nie protivírusové opatrenie,“ píše Belicová.

Matovičova sestra karhá brata: Igor, ľudia na Slovensku rátajú každý cent, hovorila som ti to už dávno

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info