fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

„Je to zvrátená doba, kedy izolujeme zdravých a nie len nakazených“, tvrdí Klaus

Václav Klaus / Fotokoláž (via TASR)

Bývalý český prezident Václav Klaus v rozhovore pre DVTV otvorene hovorí o svojom odmietavom postoji k obmedzeniam súvisiacim s pandémiou nového koronavírusu. Podľa neho boli povinné rúšak celý rok iba fikciou.

„Covid je vážna a nebezpečná choroba, primerane sebavedomý človek s ním však musí vedieť žiť. V nemocnici by som však očakával rovnakú starostlivosť akú majú aj ostatní“, tvrdí bývalý prezident Václav Klaus, ktorý opakovane porušil vládne nariadenia.

Izolovať sa podľa neho majú chorí a zdraví majú mať možnosť ísť lyžovať, hovorí ďalej. „Báť sa covidu je srabácké, žijeme v bláznivej dobe, bojíme sa viac ľudí ako vírusov.“ vyhlásil Klaus. Špecifikovať ľudí ako „bezpríznakovo“ nakazených považuje za úplný nezmysel. Pozitívne testovaní ľudia podľa neho nemusia byť vôbec nakazení a nemusia byť ani infekční. „Prítommnosť vírusu SARS-CoV-2 v tele človeka, nemá s ochorením nič spoločné.“ tvrdí Klaus.

Po prekonaní COVIDu nie je dôvod sa očkovať. Získate imunitu až na desaťročia, potvrdila štúdia

Politický režim v Čechách, ale aj vo veľkej časti sveta sa podľa Klausa opiera iba o jeden typ štúdií a na základe týchto poloprávd následne šíria nebezpečnú propagandu a zasahujú tak ľuďom do ich životov. „Vedú s nami zvléštne hry, ktoré ja odmietam hrať a odmieta ju čoraz viac a viac ľudí.“ Klaus je zásadne proti princípu extrémne silného nátlaku na tzv. „predbežnú opatrnosť“.

„Takto sa žiť nedá. Takto nie! Nemôžeme takto skončiť s ľudským životom a uzavrieť sa do nejakých katakomb a každého izolovať.“ uzavrel kategoricky Klaus.

Novinárka zo SME obhajuje trestnú činnosť. Len pre to, že ju páchajú „neprispôsobiví“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info