fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Britská vláda chce verbovať deti, aby špehovali vlastných rodičov

dieťa
Ilustračnýobrázok / pixabay

Úsilie administratívy Borisa Johnsona prijať legislatívu, ktorá štátu umožní nábor detí, aby špehovali svojich rodičov, a dokonca pri tom porušovali zákon, vydesilo niektorých najvyšších konzervatívnych poslancov, informuje portál Breitbart.

Návrh zákona Covert Human Intelligence Source (CHIS) umožní 22 štátnym agentúram, vrátane Daňového a colného úradu Jej Veličenstva (HMRC), miestnym samosprávam, ako aj spravodajským službám a polícii nábor detí ako špiónov.

Deti vo veku 16 a 17 rokov by mohli byť dokonca použité na špehovanie svojich vlastných rodičov.

„Len čo začnete konať takýmto spôsobom, aby ste špiónov dostali do domovov ľudí bez ohľadu na účel, bude to mať komplikácie. Je veľmi dôležité, aby si vláda uvedomila, že to nie je niečo, čo by sa malo diať v demokratickom štáte,“ upozornil Sir Iain Duncan Smith, bývalý vodca Konzervatívnej strany vo svojom vyhlásení.

Zrážky s políciou, podpaľačstvá a hromadné zatýkanie v Holandsku 

„Všetci, s ktorými som hovoril, boli z toho návrhu zákona zdesení,“ upozornil David Davis, bývalý minister zahraničia pre brexit a pokračoval: „Umožní 16 a 17-ročným deťom špehovať svojich rodičov. Tiež ich oprávňuje páchať trestnú činnosť.“

„Mladistvé tajné zdroje spravodajskej služby sa používajú veľmi zriedka a iba tam, kde sa starostlivo zvážilo blaho dieťaťa,“ trval na svojom návrhu minister obrany James Brokenshire. na obranu návrhu zákona CHIS.

Uber a Amazon ponúkli pomoc s očkovacou kampaňou

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info