fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Kráľ je mŕtvy! – zomrel legendárny moderátor CNN Larry King

KK36 New York - Na archívnej snímke z 20. novembra 2017 v New Yorku Larry King poèas 45. roèníka cien Emmy v New Yorku. Americký moderátor Larry King mal pozitívny test na ochorenie COVID-19 a už týždeò je v nemocnici v Los Angeles v americkom štáte Kalifornia, informovala v nede¾u 3. januára 2021 na svojej webovej stránke stanica CNN. FOTO TASR/AP FILE - In this Nov. 20, 2017, file photo, Larry King attends the 45th International Emmy Awards at the New York Hilton, in New York. Former CNN talk show host King has been hospitalized with COVID-19 for more than a week, the news channel reported Saturday, Jan. 2, 2021. CNN reported the 87-year-old King contracted the coronavirus and was undergoing treatment at Cedars-Sinai Medical Center in Los Angeles. (Photo by Andy Kropa/Invision/AP, File)

Zomrel legendárny moderátor CNN Larry King. Správa o jeho smrti sa objavila na jeho oficiálnom účte na Twitteri v sobotu ráno miestneho času. „S hlbokým zármutkom spoločnosť Ora Me dia oznamuje, že zomrel náš spoluzakladateľ, moderátor a priateľ Larry King,“ cituje Twitter portál tvnoviny.sk.

Začiatkom januára médiá informovali, že Kinga hospitalizovali po nakazení sa koronavírusom SARS-CoV-2. Moderátor mal však aj predtým viaceré zdravotné problémy. Okrem iného trpel cukrovkou 2. typu a prekonal niekoľko infarktov. V roku 2017 oznámil, že mu diagnostikovali rakovinu pľúc a podstúpil úspešnú operáciu na jej liečbu.

Kingova kariéra v rozhlase a televízii trvala 63 rokov. Uznávaný bol ako nestranný moderátor. V spravodajskej televízii CNN moderoval 25 rokov program Larry King Live. Z relácie odišiel v roku 2010 po odvysielaní viac ako 6000 epizód. V nasledujúcom roku bol ocenený cenou Emmy za celoživotné dielo.

V marci 2012 založil spolu s mexickým magnátom Carlosom Slimom produkčnú spoločnosť Ora TV, ktorá vysielala jeho šou Larry King Now. V septembri 2017 King uviedol, že nemá v úmysle ísť do dôchodku a očakáva, že svoje programy bude moderovať, až kým nezomrie.

King bol osemkrát ženatý so siedmimi ženami, bol otcom piatich detí a mal deväť vnúčat a štyri pravnúčatá. Minulý rok ho zasiahla tragédia, keď v priebehu troch týždňov zomreli dve z jeho detí – dcéra Chaia King (rakovina pľúc) a syn Andy King (infarkt).

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info