fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Koaličný poslanec Svrček Krajčimu: Budeme využívať ruskú vakcínu ako Maďari?

Fotokoláž (via TASR)

Poslanec koaličnej strany Sme rodina Miloš Svrček v statuse na sociálnej sieti informuje o tom, že maďarská vláda sa rozhodla poskytnúť svojim občanom ruskú očkovaciu látku Sputnik V a avizuje, že sa ministra zdravotníctva Mareka Krajčího bude pýtať, či ponúkne rovnakú možnosť Slovákom.

Maďarská vláda podpísala s Ruskou federáciou dohodu o nákupe väčšieho množstva vakcíny proti vírusu SARS-CoV-2. Oznámil to v piatok maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó, ktorý v Moskve rokoval s ruským ministrom zdravotníctva Michailom Muraškom, píše Svrček

„Ako poslanec sa chcem na najbližšej schôdzi NR SR v rámci hodiny otázok opýtať ministra zdravotníctva, či Slovensko plánuje v rámci vakcinácie obyvateľstva využiť aj ruskú vakcínu Sputnik,“ avizuje koaličný poslanec.

Vakcína Pfizer vykazuje vedľajšie účinky, ruskú vakcínu na trh nepustia. Prečo?

Podľa jeho slov maďarská vláda 14. januára deklarovala, že podporí nákup aj takých vakcín proti ochoreniu COVID-19, ktoré neschválila Európska lieková agentúra (EMA). Maďarsko si dosiaľ prostredníctvom Európskej únie zarezervovalo u piatich výrobcov vakcíny celkovo 19,7 milióna dávok očkovacích látok. Doteraz ich doviezli 130.000.

Je to vôbec vakcína? pýta sa Pfizeru ruský senátor

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info