fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Koalícia taktizuje s termínom voľby šéfa Úradu špeciálnej prokuratúry

Vypočutie kandidátov na riaditeľa Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) sa malo začať počas najbližšej schôdze parlamentu. Koaliční poslanci nevylučujú, že voľbe šéfa špeciálnej prokuratúry pristúpia až na marcovej schôdzi, informuje TASR.

Presný termín verejného vypočutia kandidátov na špeciálneho prokurátora ešte nie je dohodnutý, voľbu nezaradili ani do návrhu programu schôdze parlamentu, ktorá sa začína v utorok 26. 1. Ústavnoprávny výbor chce kandidátov vypočúvať 1. a 2. februára, avšak na druhý z týchto dní je naplánovaný rokovací deň parlamentu.

O termíne má rozhodnúť utorkové poslanecké grémium. Nie je vylúčené, že poslanci by špeciálneho prokurátora volili až v marci

Bez previerky by nemohol kandidovať na špeciálneho prokurátora. Lipšicovi pomohol Krajniak

Predseda výboru Milan Vetrák (OĽANO) pre TASR uviedol, že vypočuť všetkých štyroch kandidátov by nestihli za jeden deň. Predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina) vyhlásil voľbu tak, aby sa konala na januárovo-februárovej schôdzi. Vetrák pripustil, že poslanci by mohli špeciálneho prokurátora voliť až na marcovej schôdzi, avšak preferuje februárovú voľbu.

Šéfom špeciálnej prokuratúry chcú byť štyria kandidáti – advokát a politik Daniel Lipšic, kvôli ktorému sa menil zákon, a prokurátori ÚŠP Peter Kysel, Vasiľ Špirko a Ján Šanta.

Politik Lipšic sa nemôže stať šéfom špeciálnej prokuratúry (A. Leitmanová)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info