fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

COVID-19: EÚ zavedie pre vysokorizikové oblasti pojem „tmavočervené zóny“

Ursula von der Leyenová / FOTO TASR

Európska únia zavedie pre oblasti, ktoré sú ohniskami nákazy koronavírusom, označenie „tmavočervené zóny“. Cestujúci z týchto regiónov budú musieť pred odchodom absolvovať test a podstúpiť karanténu, informuje TASR.
Tmavočervená zóna bude ukazovať, že v tejto zóne sa vírus šíri veľmi vysokou rýchlosťou. Od ľudí cestujúcich z tmavočervených zón sa môžu požadovať testy pred odchodom, rovnako ako karanténa po príchode (do inej krajiny). Uviedla to po štvrtkovej videokonferencii lídrov členských krajín EÚ predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová.
Von der Leyenová v súvislosti so stúpajúcimi počtami infikovaných a nákazlivejšími variantmi vírusu vyhlásila, že sa dôrazne neodporúča cestovanie do zahraničia, ktoré nie je nevyhnutné. Potrebné je však podľa nej zaistiť plynulý tok tovarov.
Lídri sa zhodli, že na to, aby sa zabránilo uzavretiu vnútorných hraníc EÚ. Jje nutné posilniť testovacie kapacity. Od nedele sa budú musieť všetci prichádzajúci do EÚ mimo členských krajín vopred nechať otestovať.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info