fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Fico: Pellegrini je amatér. Predložím parlamentu návrh na vypísanie referenda o voľbách

Robert Fice / Fotokoláž (via TASR)

Oznámiť vznik petičného výboru za vypísanie referenda o predčasných voľbách bez predošlých rokovaní s ostatnými stranami je politický amaterizmus. Na tlačovke to povedal o iniciatíve Petra Pellegriniho predseda Smeru Robert Fico.

Pellegrinimu, ktorý listom oslovil opozičné strany a navrhol vytvorenie spoločného petičného výboru na referendum o predčasných voľbách, Fico pripomenul, že od začiatku diskusií o referende Smer zdôrazňoval apolitickosť a nadstraníckosť.  Krok predsedu Hlasu označil za politický amaterizmus a fiasko. Poukázal na to, že ho odmietli viaceré strany. Návrh bol podľa neho urobený z politickej nedočkavosti a navrhuje pokračovať v diskusii.

KDH, Spolu a Dobrá voľba nechcú predčasné voľby. Odmietli Pellegriniho, zrejme im vyhovuje Matovič

Fico chce iniciovať mimoriadnu schôdzu parlamentu o vyvolaní referenda o predčasných voľbách. Potrebných 30 podpisov podľa neho nebude problém vyzbierať. S iniciatívou chce začať v najbližších dňoch. Dodal, že na riadnej schôdzi poslanci Smeru podporia návrh ústavného zákona o skrátení volebného obdobia NR SR, ktorý predložil Peter Pellegrini.

Fico skonštatoval, že ak by uznesenie o vyvolaní referenda odsúhlasila nadpolovičná väčšina prítomných poslancov, prezidentka Zuzana Čaputová ho bude musieť vyhlásiť. Na čele štátu podľa jeho slov stoja vagabundi, neprofesionáli a amatéri. Šéf smeru povedal, že urobí všetko preto, aby vláda Igora Matoviča padla. „Ja sa na tento rozvrat štátnosti nemôžem pozerať,“ zdôraznil.

Taraba: Referendum o predčasných voľbách bude a bude úspešné

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info