fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Dvaja ľudia v Indii zomreli po zaočkovaní proti Covid-19, vakcína je pre niektorých údajne príliš riziková

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Dvaja ľudia v Indii zomreli po podaní vakcíny proti Covid-19. Výrobca vakcín medzitým odporučil niektorým skupinám, aby sa radšej nedali zaočkovať, informuje portál RT.

Pracovník nemocnice v Moradabade v Uttarpradéši zomrel deň po zaočkovaní. Syn muža pre miestne médiá uviedol, že je presvedčený, že jeho otec zomrel na vedľajšie účinky vakcíny. Povedal, že jeho otec mal pred zaočkovaním „zápal pľúc, kašeľ a prechladnutie“, ale po vakcíne sa „začal cítiť horšie“. Muž sa neskôr sťažoval na preťaženie a bolesti na hrudníku a bol prevezený do nemocnice, kde bol vyhlásený za mŕtveho.

Vládni úradníci však tvrdia, že jednotlivec podľahol zástave srdca, zdôrazňujúc, že ​​úmrtie „nesúvisí s očkovaním proti Covid-19“. Pitva preukázala, že postihnutý trpel krvnými zrazeninami a mal v pľúcach hnis.

Pacientovi bola podaná vakcína Covishield a po zaočkovaní bol držaný 30 minút v pozorovacej miestnosti, kde nebolo možné spozorovať žiadne vedľajšie účinky, tvrdia zdravotnícki pracovníci.

Regulačný úrad EÚ schválil vakcíny Pfizer a Moderna aj napriek pochybnej kvalite

Druhé úmrtie bolo hlásené v Bellary v Karnatake. 43-ročný muž bol zaočkovaný v sobotu a v pondelok zomrel. Vláda tvrdí, že muž trpel kardiopulmonálnym zlyhaním. Nie je jasné, akú vakcínu dostal. India udelila začiatkom tohto mesiaca núdzové schválenie dvom variantom vakcíny proti Covid-19: Covaxin od Bharat Biotech a Covishield, očkovacia látka založená na receptúre AstraZeneca/Oxford, ktorá je vyrábaná Indickým vakcinačným ústavom.

V pondelok spoločnosť Bharat Biotech vydala informačný list, v ktorom odporučila vakcínu nepodávať osobám, ktoré trpia „akýmikoľvek alergiami“.

Dokument tiež hovorí, že ľudia s horúčkami alebo poruchami krvácania by sa taktiež nemali dať zaočkovať.

Keď sa konšpiračné teórie stanú skutočnosťou: britské noviny označili očkovacie pasy za „osvedčenie o slobode“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info