fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Danko prijíma Pellegriniho výzvu na spoločný postup na povalenie Matoviča

Andrej Danko. FOTO TASR - Jakub Kotian

SNS zastavuje svoju iniciatívu zbierania podpisov za vypísanie referenda o predčasných voľbách a pridáva sa k aktivite Hlasu-SD Petra Pellegriniho. Vo videu na sociálnej sieti to povedal predseda národniarov Andrej Danko.

„Som však v rozpakoch. V petičnom výbore, ktorý navrhujete, by mali byť zástupcovia Progresívneho Slovenska, pani Biháriová. Takisto zástupcovia strany Spolu. Verím, že ak položíme túto vládu, nevznikne liberálna vláda. SNS chce, aby ďalšia vláda bola postavená na národných, kresťanských a sociálnych hodnotách, ktoré sme zastávali v roku 2016 až do roku 2020,“ odkázal Pellegrinimu šéf národniarov Danko.

Koaličný poslanec Cmorej: Matovič sa vyhrážal pádom vlády, ak sa nebudeme riadiť jeho Facebookom

Medzičasom zverejnilo tlačové oddelenie Progresívneho Slovenska stanovisko, ktorým odmietlo iniciatívu za vypísanie predčasných volieb a povalenie Matovičovej vlády. Podľa progresívcov by predčasné voľby ničomu nepomohli.

„Verejne vyhlasujem, že SNS sa vzdá všetkých aktivít a pridá sa k tomuto referendu, ktoré by spojilo všetky iné politické sily. Vítame tento krok, tešíme sa na okrúhly stôl. Veríme však, že nik nebude politizovať na tejto téme. Pán Pellegrini, prosíme vaše tlačové oddelenie, aby už nezneužívalo túto tému. Ak sa máme spojiť musíme si sadnúť za jeden stôl a mať jednotné mediálne vystupovanie,“ vyhlásil Andrej Danko.

Pellegrini o petícii za predčasné voľby: Pozývam k spolupráci odbory, dôchodcov a opozíciu

 

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info