fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Matovič sa namiesto riadenia krajiny zabáva s počítačovými podvodníkmi

Premiér Igor Matovič. Foto: Facebook (Igor Matovič)

Premiér Igor Matovič na sociálnej sieti upozorňuje na úplne banálny podvod, ktorým sa ho niekto pokúšal obrať o peniaze. Trvalo neuveriteľných 20 minút, kým mu to „docvaklo“.

Predseda vlády sa na Facebooku zdôveril, ako trávi pracovný čas. Telefonuje si s počítačovými podvodníkmi a potom celé Slovensko varuje veľkými písmenami: „BACHA – HOAX O POMOCI.“

Matematik Kollár: Matovič sa pri testovaní neriadi faktami, ale tápaním

„Pred chvíľou mi z nemeckého čísla po anglicky volal milý a zjavne ázijský hlas o tom, ako volá z centra podpory Microsoftu, ako som si stiahol vírus do kompu, ako mi chce pomôcť vírus odstrániť, ako si mám komp zapnúť a bude ma navigovať, až ma to prestalo baviť a poprosil som, nech zavolá o 20 minúť. A potom presne o 20 minút spŕška volaní z rôznych nemeckých čísiel,“ popisuje Matovič.

„Ide o podvod,“ dôrazne upozorňuje verejnosť a pokračuje: „Slečinka by vás vynavigovala k tomu, že nakoniec by síce komp bol váš, ale pod kontrolou podvodníkov a vy by ste boli radi, aby ste sa za ťažké prašule do kompu opäť raz dostali,“ informuje Igor Matovič o výsledku.

Vojna politikov: Matovič a Naď vyčítajú Kollárovi neúprimnosť

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info