fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

Ivan Tásler ma kedysi vykopol z kapely, dnes by som mu to oplatil, tvrdí biochemik Čekan

Ivan Tásler & Pavol Čekan / Facebook (Peter Bernadic)

Pavol Čekan (41) je jedným z najznámejších slovenských vedcov a biochemikov. Okrem toho, že spolupracuje so SAV na vývine PCR testov, venuje sa napríklad aj výskumu rakoviny. Ako však prezradil pre portál Pravda, keby ho známy spevák Ivan Tásler (41) nevyhodil z kapely, všetko mohlo byť inak…

Líder kapely IMT Smile Ivan Tásler a Pavol Čekan spolu študovali na gymnáziu v Prešove. Známy vedec hral kedysi na husle a s Ivanom vraj zabávali ľudí vianočnými koledami na chodbách gymnázia, aby sa vyhli výučbe.

„S Ivanom sme sa poznali ešte pred gymnáziom. Ja som chodil na ľudovú školu umenia na husle, on na klavír. Na gymnáziu sme sedeli blízko seba a hneď v prvom ročníku sme chceli nejako využiť muziku. Hrali sme vianočné koledy po chodbách, aby sme sa vyhli vyučovaniu. Takto nejako vznikol nápad, aby sme založili kapelu Ruka. Na basgitare hral Ivanov brat Miro, Ivan spieval a hral na gitare, ja na husliach a spieval som vokály,” prezradil Čekan v rozhovore pre vyššie uvedený portál.

„Sme v ohrození! Juhoafrická mutácia má oveľa vyššiu smrtnosť,“ varuje Čekan

Čekana však neskôr z kapely vyhodili, lebo údajne nepatril k tým najlepším. „Spočiatku to bola skôr „detskoizbová“ záležitosť Mira a Ivana. No keď sa IMT Smile neskôr dostalo do televíznej súťaže Roba Grigorova, kapela Ruka prirodzene splynula s IMT Smile. Mali sme aj pár koncertov. Celé toto obdobie však trvalo krátko. S Ivanom som sporadicky niekde hral, niečo som aj nahral, no potom prišla huslistka Tekla Horňáková. Ja som hral dosť falošne, nepatril som medzi super huslistov,” prezradil Čekan.

S Táslerom však dodnes udržuje kontakt na priateľskej báze. Napriek tomu však zavtipkoval, že keby dnes Ivan Tásler žiadal prácu Čekana, tentoraz by odmietol on jeho. „Nebolo miesto, keďže som nepatril medzi najlepších. Keby som mal teraz prijať Ivana do našej firmy, tiež by bol šiesty,” zasmial sa v rozhovore pre Fun Rádio.

Vedec Čekan ohlasuje koniec slobody pre nezaočkovaných a teší sa na to

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info