fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

„Kedy si už konečne novinári trúfnu aj na ziapajúceho Matoviča? Ide o životy ľudí,“ hovorí Draxler

Juraj Draxler / Fotokoláž (via TASR)

„Časť slovenského internetu sa dnes teší z toho, ako novinárka Tódová na tlačovke „naložila“ Robertovi Ficovi. Nejdem rozoberať kde oprávnene, kde prípadne nie, ale iná vec ma zaujala: kedy si už konečne novinári takto trúfnu aj na ziapajúceho Igora Matoviča?“ Pýta sa na sociálnej sieti exminister školstva Juraj Draxler.

„Ja viem, že v tom svete novinárskych hyperbol, kde je „šokujúce“, „dramatické“ a „katastrofálne“ takmer všetko, je to ťažké pochopiť, ale: kvôli Igorovi Matovičovi zomierajú ľudia. Mnohí. Tu nejde o to, že, ako niekedy pri Smere, niekto ukradol päť, alebo desať miliónov. Tu namiesto peňažnej straty čelíme úmrtiam nevinných ľudí. To si nezaslúži primeranú odozvu?“ Kladie v citovanom statuse médiám veľmi vážnu otázku Juraj Draxler.

Následne Draxler vysvetľuje dôvod svojho – povedzme – údivu: „Ak sa potvrdia predbežné údaje, tak tu budeme mať strašný obraz: kým na jar sme mali celkovo relatívne nízku úmrtnosť (kvôli lockdownu klesli aj úmrtia na rôzne typy úrazov a podobne) na konci roka sme to dobehli a predbehli: čiastočne kvôli covidu, a z veľkej časti asi kvôli zanedbávanej starostlivosti kvôli opatreniam.“

„Je nepríčetné rokovať hodiny o jednom bode programu,“ Draxler žiada zverejniť záznam z vlády

Na Slovensku sme na jar vďaka kombinácii rýchleho zavretia a toho, že máme oveľa menšiu vnútornú a cezhraničnú mobilitu ako iné krajiny boli na tom perfektne. „Dostať sa z takého stavu do dnešného, to chcelo naozaj „génia“ typu Igora Matoviča. Dnes sme európskou špičkou v denných prírastkoch v pomere k populácii aj v naplnení krízových kapacít.“ Kladie Juraj Draxler do kontrastu prvú vlnu a priebeh tej druhej a reakcie vlády na ňu.

„Okrem toho, čo sa ekonomiky týka, sme na tom extrémne zle v pumpovaní eurofondov. To bolí teraz a bude to bolieť ešte viac počas roka.“ Pripomína exminister.

Na záver kladie Juraj Draxler otázku, ktorá je v podstate výzvou: „Čiže, čakám, až sa konečne niekto odvážny na Igorovej tlačovke ohradí voči každému jeho zjavnému klamstvu, alebo že mu niekto spočíta klamstvá z predošlej tlačovky a že ho tvrdo, tvrdo bude konfrontovať za každú jeho neschopnosť.“

„Toto nie je hra o fazuľky, toto nie je ani hra o to, kto z tých infantilných hádok vnútri vlády vyjde ako väčší blbec. Tu ide o životy ľudí. Mnoho životov.“ Končí sa Draxlerov status na sociálnej sieti.

Dôvody pre predčasné voľby podľa exministra Draxlera sú a sú veľmi naliehavé

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info