fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Fico sa sťažuje predsedovi súdu na spoluprácu sudkyne a novinárky Tódovej, aj v prípade Lučanského väzby

Robert Fico / Fotokoláž (via TASR)

Robert Fico v otvorenom lister predsedovi Špecializovaného trestného súdu Jánovi Hrubalovi poukázal na blízky vzťah sudkyne Pamely Záleskej, ktorá vzala do väzby aj Milana Lučanského a novinárky denníka N Moniky Tódovej. Tá mala ovplyvňovať verejnú mienku v neprospech nebohého generála. List uverejňujeme v plnom znení. 

Vážený pán predseda Špecializovaného trestného súdu (ŠTS),

medializované informácie, ktoré nikto zo zainteresovaných nepoprel,  bez akýchkoľvek pochybností potvrdzujú nadštandardný osobný vzťah medzi novinárkou Denníka N p. Monikou Tódovou a sudkyňou Vášho súdu p. JUDr. Pamelou Záleskou.
Už len samotné fakty, že menované osoby spoločne absolvujú testovanie v zdravotníckom zariadení (21. decembra 2020), aby potom následne mohli spoločne stráviť dovolenku, vyvolávajú celý rad otázok o vhodnosti takéhoto postupu zo strany sudkyne Špecializovaného trestného súdu.

Vážený pán predseda,

podstatne závažnejšou skutočnosťou je evidentná spolupráca a výmena informácií medzi menovanými osobami, čo vyvoláva mimoriadne vážne obavy, pokiaľ ide o objektívnosť, nestrannosť a nezávislosť rozhodovania p. JUDr. Pamely Záleskej. Nie je potrebné preukazovať, že takáto spolupráca jednoznačne prebiehala v prípade trestného konania vedeného voči nebohému generálovi Milanovi Lučanskému, kde p. Monika Tódová preukázateľne ovplyvňovala verejnú mienku v neprospech generála Lučanského, vytvárala spoločenský tlak na vznesenie obvinenia a vzatie do väzby uvedenej osoby a kde to bola práve p. JUDr. Pamela Záleská, ktorá prijala kontroverzné rozhodnutie o vzatí generála M. Lučanského do väzby. Po tragickej smrti generála je to opäť p. Monika Tódová, ktorá pokračuje v priamej obhajobe rozhodnutí prijatých proti generálovi Lučanskému a uverejňuje interné informácie, za normálnych okolností fungujúceho právneho štátu neprístupné verejnosti.

 

Blaha radí Tódovej: Vykašli sa na žurnalistiku a skús kariéru v OĽaNO

Vážený pán predseda,

sme svedkami stavu, kedy sa z väzby stala obligatórna záležitosť. Pod tlakom médií a zo strachu prípadnej mediálnej diskreditácie sudcovia prijímajú diskutabilné rozhodnutia o vzatí do väzby ako na bežiacom páse. Toto nemá s právnym štátom nič spoločné. A spolupráca osobne zaangažovanej novinárky do prípadu generála Lučanského so svojou priateľkou sudkyňou, ktorá v danom prípade prijala mimoriadne citlivé rozhodnutie zasahujúce do osobnej slobody obvineného a ktorej rozhodnutie po smrti obvineného generála novinárka vehementne obhajuje, sa ukazuje ako osobitne nebezpečná a protirečivá snahám o zvýšenie dôveryhodnosti súdnictva. Keďže politická orientácia Denníka N a novinárky p. Moniky Tódovej je bez akýchkoľvek pochybností zrejmá, jej súčinnosť so sudkyňou p. JUDr. Pamelou Záleskou je vnímaná ako dôkaz silného politického pozadia mnohých rozhodnutí o vzatí do väzby realizovaných v roku 2020.

Vážený pán predseda,

vzhľadom na vyššie uvedené si dovoľujem upriamiť Vašu pozornosť na tento druh neprijateľnej a nebezpečnej justično-mediálnej spolupráce vychádzajúcej z osobného vzťahu a spoločných súkromných aktivít novinára a sudcu a požiadať Vás o vyvodenie právnej alebo etickej zodpovednosti voči menovanej sudkyni Špecializovaného trestného súdu p. JUDr. Pamele Záleskej.

S úctou
Robert Fico

Blaha: úzke kontakty novinárky a sudkyne, ktorá poslala generála Lučanského do samoväzby – to je masaker

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info