fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Pellegrini: Matovič so Sulíkom sú ako malé deti na pieskovisku

Peter Pellegrini počas tlačovej konferencie strany Hlas - sociálna demokracia. / TASR - Jaroslav Novák

Premiér Igor Matovič a minister hospodárstva Richard Sulík sa správajú ako malé deti na pieskovisku. Ešte aj zverejňujú nahrávku z rokovania vlády, aby sa vzájomne usvedčovali zo lži, píše v statuse na sociálnej sieti predseda Hlasu Peter Pellegrini.

„Zverejňovať nahrávky z rokovania vlády, aby sami seba usvedčili zo lži. Posielať si namiesto rozumných vysvetlení dospelých ľudí kresbičky Simpsonovcov s infantilnými textami. Ťahať vzájomné spory všade tam, kde sa má rozhodovať o životoch ľudí – na vládu, do parlamentu, parlamentných výborov, poslaneckých prieskumov. Ako sa môžeme čudovať, že ľudia nemajú úctu k štátu, keď sa jeho najvyšší predstavitelia k sebe správajú ako malé deti na pieskovisku?“ pýta sa opozičný poslanec.
Podľa jeho slov žiadna krajina si nemôže dovoliť, aby ju viedli malé urazené deti. Tobôž nie v situácii, keď každé zlé rozhodnutie a zaváhanie stoja stovky ľudských životov.
„Ľudia na Slovensku si nezaslúžia, aby malichernými spormi deň čo deň trpeli. Zaslúžia si kompetentnú vládu, ktorá má ich dôveru, koná zodpovedne a chráni životy aj ekonomiku. Je najvyšší čas spýtať sa ich, komu dajú mandát na spravovanie krajiny,“ vyzval Pellegrini.

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info