fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Pellegrini: Vinou Matovičovej vlády pribúdajú na Slovensku obete Covid-19 najrýchlejšie na svete

Na snímke podpredseda NR SR Peter Pellegrini (Smer-SD) a poslankyňa NR SR Denisa Saková (Smer-SD). FOTO TASR - Jaroslav Novák

Expremiér Peter Pellegrini (Hlas-SD) obviňuje premiéra Igora Matoviča a Richarda Sulíka zo zodpovednosti za rýchle pribúdanie obetí Covid-19. Píše o tom v najnovšom statuse na sociálnej sieti.

„V tejto zúfalej situácii sa premiér so svojím vicepremiérom obhadzujú blatom, posielajú si infantilné kresbičky cez sociálne siete a vzájomne sa obviňujú zo smrti tisícov ľudí. Výsledkom je najrýchlejší slovenský rast obetí covidu na celom svete,“ uvádza opozičný poslanec..

Podľa jeho slov ide o dôsledok neschopnej, amatérskej, papalášskej a rozhádanej vlády, ktorá namiesto ochrany ľudí pred pandémiou rieši svoje detské spory, papalášske výnimky a plagiátorské vysokoškolské tituly.
https://www.hlavnydennik.sk/2021/01/12/zlyhanie-nakupu-testov-riadil-osobne-matovic-tvrdi-sulik/
„Vláda v novembri a decembri neurobila nič, len aby Igor Matovič nemusel priznať, že jeho plošné testovanie nebolo žiadnou atómovou zbraňou. Ignorovala požiadavky vlastnej pandemickej komisie i ďalších odborníkov, aby pristúpila k tvrdým opatreniam na obmedzenie mobility. A namiesto práce pre ľudí si na prelome roka užívali dovolenky – Igor Matovič na Slovensku, Richard Sulík v Dubaji, Štefan Holý vo Veľkej Británii,“ konštatuje Pellegrini.
Uzatvára, že ak nemajú pribúdať ďalšie tisíce mŕtvych, táto vláda musí čím skôr skončiť a za svoje činy niesť nielen politickú, ale aj trestnoprávnu zodpovednosť.
https://www.hlavnydennik.sk/2021/01/12/vedci-nepovazuju-celoplosne-testovanie-za-spravny-krok/

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info