fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

M.Černák na facebooku poprel svoj údajný podiel na smrti generála Lučanského

FOTO TASR - Jaroslav Novák

Rôzne teórie a príbehy o tom, ako Mikuláša Černáka doviezli začiatkom decembra do prešovskej väznice a tam si mal osobne, ručne vybaviť svoje účty s M. Lučanským – čo viedlo k smrti generála, si už niekoľko dní žijú na sociálnych sieťach svojím vlastným životom. Dnes k nim konečne zaujal jasné a verejné stanovisko aj samotný údajný protagonista.  

Na doživotie odsúdený vrah teóriám o svojom podiele  na úmrtí generála povedal jasné NIE. Ešte poobede sa na  konte facebooku M. Černáka objavil tento status: „Čudujem sa tým, ktorí sa snažia z obvineného zo závažných zločinov a samovraha Lučanského robiť dnes martýra a ľutujem tých, ktorí naleteli rôznym konšpirátorom a hoaxom, že som mal byť aj ja v decembri 2020 vo väznici v Prešove. A keďže vždy reagujem len faktami, tak tu ich máte“ napísal Černák a pripojil video zo spravodajstva TV Markíza, v ktorom sa redaktorka pozastavuje nad konšpiračnou teóriou, že Černákovi dali príležitosť „navštíviť“ Lučanského v cele.

Žitný: Je hanba, že prvý incident v Lučanského cele sa stal na Černákove narodeniny

Večer Černák venoval verejnosti ďalší status a tentokrát naozaj prekvapil, pretože asi málokto by čakal, že mnohonásobne usvedčený a odsúdený vrah bude verejne uznávať Políciu SR ako autoritu, ktorej treba veriť. Napísal: „Prešlo len pár hodín od statusu, ktorým som dnes popoludní poukázal na rôzne hoaxy a konšpirácie, ktoré sa šíria účelovo internetom o tom, že som mal ja v Prešovskej väznici ublížiť Lučanskému a už tu máme aj oficiálne potvrdené stanovisko tých najkompetentnejších orgánov – orgánov štátu,“ napísal a teraz pre zmenu pripojil stanovisko Polície SR. Je to stanovisko zo stránky Hoaxy a podvody – Polícia SR, kde polícia veľmi aktívne vyvracia pravidelne rôzne „konšpirácie“, ktoré sa verejne šíria, upozorňuje na podvody a pod.

Post, na ktorý polícia SR upozorňuje, je isté video Čecha Pavla Zídka, ktorý sa snažil prísť na to, čo sa stalo Lučanskému a vo videu po svojom pátraní potvrdil „správnosť“ teórie o Černákovom pričinení. Polícia okrem iného na svojej stránke pre hoaxy upozorňuje, že Zídko je konšpirátor, ktorý klame a zneužíva smrť M. Lučanského. Polícia píše: „Logika „stretnutia“ oboch osôb podľa konšpirátorov vyplýva z faktu, že sa pán Lučanský v minulosti podieľal na odsúdení Mikuláša Černáka, a teda v decembri 2020 malo ísť o jeho pomstu.“

A pripojili aj súhrn celého tvrdenia Zídka: „Tvrdenie konšpirátora: „9.12. navštívili generála Lučnaského štyria bachari. Jeden z nich bol údajne Mikuláš Černák. Generál Milan Lučnaský bol zviazaný. Zviazali mu ruky a nohy a zanechali ho, podľa výpovedí insiderov osamote s Mikulášom Černákom, ktorý bol vybavený boxerom a činkou. V tejto chvíli sa stratil ten hodinový záznam, ktorý by zaznamenal tie udalosti, ktoré sa tam udiali. Doslova sa tam bojovalo po odchode bacharov na život a na smrť. Generál Lučanský bol športovec, férový chlap a človek, ktorý bytostne si prial žiť. Nechcel odísť z tohto sveta. Bojoval, ale tomu obmedzeniu v rámci toho zviazania sa nešlo brániť. Bol umlátený a ubitý, podľa očitých svedkov človekom, ktorého dostal za mreže, ktorý túžil po pomste. A pravdepodobne celé toto aranžmán bolo urobené kvôli tomu, aby nevypovedal, pretože mal obrovské množstvo dôkazov a informácií….“

Mikuláš Černák o samovražde Lučanského: „Toto nebol čin hodný generála“

Polícia správnosť takéhoto príbehu rozhodne poprela. „Predmetné tvrdenia sa nezakladajú na žiadnom reálnom podklade, ide o zámernú konšpiráciu a výslovnú lož. M.Č. nebol prevezený do priestorov ústavu Prešov v čase, keď sa tam nachádzal pán M.L. Je pravda, že odsúdená osoba sa zúčastnila v iný deň v mesiaci december 2020 pojednávania v priestoroch Okresného súdu Prešov bez toho, aby bola umiestnená v ústave Prešov,“ uviedla polícia v reakcii.

Nuž, je pravda, že príbeh o Černákovi vo väznici v Prešove znie naozaj neuveriteľne. Ale ak tento sci-fi príbeh pre mnohých uveriteľný nie je, rovnako málo uveriteľná môže byť aj reakcia mnohonásobného vraha. Jeho tvrdenie „ja som to nebol“ nie je asi úplne tým zásadným a prelomovým argumentom.

Blaha: Matovič dnes plní mafiánovi Černákovi jeho najtajnejšie priania

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info