fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
VÝBER SPRÁV

Der Spiegel o Kočnerovi, Ruskovi a zmenkách

kočner
Marián Kočner / Fotokoláž (via SITA, Unsplash)

Naposledy bol v súdnom procese oslobodený spod obžaloby z objednávky vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka. Slovenský podnikateľ Marian Kočner bol ale teraz odsúdený za podvod. Spolu s ním vo väzení skončil aj slovenský exminister hospodárstva, píše nemecký časopis Der Spiegel.

Aspoň malá útecha pre príbuzných a priateľov  zavraždeného slovenského novinára Jána Kuciaka. Po tom, čo súd oslobodil spod obžaloby údajného objednávateľa vraždy – podnikateľa Mariana Kočnera, ten bol teraz odsúdený za podvod.

Je to najväčší uzavretý prípad slovenskej justície z oblasti hospodárskej kriminality. Týkal sa falšovania zmeniek v hodnote 70 miliónov eur. Poškodenou bola Televízia Markíza. Der Spiegel pripomína, že bol to práve Pavol Rusko, ktorý v roku 1996 túto televíziu založil. Svoje podiely musel neskôr predať a potom to už išlo s jeho politickou kariérou dole vodou. Dostal sa do vážnych finančných problémov, a ako mu dokázal súd, mal sa dohodnúť s milionárom Marianom Kočnerom na falšovaní zmeniek vo svoj prospech.

Kočner bol pritom ešte v septembri 2020 oslobodený spod obžaloby pre nedostatok dôkazov v obvinení z objednávky vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka. Tento rozsudok ešte nie je právoplatný, pretože sa proti nemu odvolal prokurátor, dodáva Der Spiegel.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info