fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Člen Lučanského komisie: Kamerové záznamy z väzby sú podozrivé

Gen. Milan Lučanský / Fotokoláž (via TASR)

Komisia, ktorá skúma podozrivú smrť generála Lučanského, má naplánované návštevy Trenčína a Prešova. Podpredseda parlamentu a člen komisie Milan Laurenčík (OĽaNO) má o niektorých okolnostiach smrti pochybnosti, informuje portál Pluska.

Komisia má zajtra vycestovať do Trenčína a v piatok do Prešova. Laurenčík naznačil, že nie je spokojný so všetkými podkladmi, čo dostali od orgánov činných v trestnom konaní a Zboru väzenskej a justičnej stráže.

 

Prešetrí komisia aj fakt, že kamerové záznamy z Prešova sú prerušované?

 

„Dostali sme nejaké písomné záznamy, a to, čo sme videli, sa v nejakom prípade rozchádzalo so záznamami, ale nebudem konkretizovať. Môžem len povedať, že pohyb niektorých osôb vo väznici sa mi zdal neštandardný, ale, samozrejme, ten kamerový záznam je bez zvuku. Budem sa na to pýtať priamo na mieste, aby nám to vysvetlili konkrétni ľudia, ktorí tam boli, čo tam robili aj prečo,“ uviedol Laurenčík.

Pochválil spoluprácu koalície a opozície v komisii. Povedal, že síce majú na niektoré podklady rozdielne názory, no členovia komisie sa ani nehádajú, ani neosočujú. Laurenčík dokonca ocenil skúsenosti poslanca a predsedu ĽSNS Mariána Kotlebu. „Zažil zadržanie a bol väznený, takže aj z vlastnej skúsenosti vie povedať o niektorých podmienkach, o ktorých my nevieme. On môže koľkokrát len potvrdiť, že je to tak alebo nie je to tak,“ povedal v rozhovore pre portál Pluska.

 

Farár Kuffa sa snažil dostať k zomierajúcemu Lučanskému

 

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info