fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Cigániková: Hrozba pokút 10 tisíc eur môže nemocnice odrádzať od očkovania

Jana Cigániková. FOTO - TASR

Predsedníčka zdravotníckeho výboru Jana Bittó Cigániková (SaS) kritizuje vládne návrhy zákonov šité horúcou ihlou. Obáva sa, že sankcie môžu odrádzať nemocnice od toho, aby ľudí očkovali proti Covid-19, informuje TA SR.

Poslankyňa avizovala, že sa vo výbore chystá predložiť pozmeňujúci návrh. Cigániková zároveň poukázala na nedostatočný čas naštudovať si legislatívny návrh. Upozornila na potrebu dodržiavať aspoň základné lehoty. Vyhlásila preto, že nebude zvolávať rokovania zdravotníckeho výboru skôr než 24 hodín po tom, ako poslanci dostanú návrh zákona.

Za problematické označila body týkajúce sa dodržiavania podmienok očkovania. „Rozumiem zámeru, ktorý nepovažujem za zlý alebo nepochopiteľný,“ povedala. Podotkla však, že podmienky bude zverejňovať rezort zdravotníctva a teraz nikto nevie, čo v nich bude. „Chcem vidieť Ministerstvo zdravotníctva SR, ako bude pokutovať vlastné nemocnice,“ podotkla. Dodala že pokuta 10 000 eur za nedodržiavanie podmienok, ktoré ešte nie sú známe, môže spôsobiť, že nemocnice nebudú chcieť očkovať.

 

Naď: Celoplošné testovanie možno nebude

 

„Keď je proces rýchly, aj pri najlepšom úmysle sa môže stať chyba. To je pochopiteľné,“ skonštatovala. Skrátené legislatívne konanie nenamieta. Pýta sa však, či by zmeny nepočkali aspoň do nasledujúceho týždňa, aby mali poslanci čas oboznámiť sa s návrhom, prekonzultovať ho s odborníkmi z praxe. Nesúhlasí, že všetky návrhy z balíka zmien treba prijímať len niekoľko hodín po tom, ako sa zverejnia.

„Od marca je problém, že by sme chceli mať zákony trošku skôr, že by sme chceli mať možno aspoň deň, dva, aby sme si stihli zákony prečítať, prekonzultovať s odborníkmi,“ apeluje podľa TASR Cigániková a dodáva, že rýchle schvaľovanie zákonov sa jej nezdá fér.

 

Mesík: Matovičov masaker v priamom prenose

 

 

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info