fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

„Je nepríčetné rokovať hodiny o jednom bode programu,“ Draxler žiada zverejniť záznam z vlády

Juraj Draxler / Fotokoláž (via Facebook self)

Exminister školstva Juraj Draxler sa odvoláva na predvolebné sľuby Igora Matoviča, že bude zverejňovať všetko čo sa dá a začal intenzívne využívať možnosti takzvaného „infozákona“.

„Dnes od Úradu vlády podľa zákona o slobodnom prístupe k informáciám žiadam, aby sprístupnili záznamy z pondelkového rokovania vlády.“ Píše na sociálnej sieti Juraj Draxler.

Reprofoto status FB (@Juraj Draxler)

„A postupne budem žiadať aj ďalšie záznamy tých sedení vlád, ktoré sa týkali rozhodovania o pandemických opatreniach a zvlášť o testovaní.“ – Avizuje svoju najnovšiu iniciatívu Draxler.

„Dúfam, že sa pripojí aj Ondrej Dostál, dnes poslanec vládnej koalície, ktorý v minulosti veľmi nástojčivo žiadal takéto záznamy od predchádzajúcich vlád.“ Pripomína autor statusu.

„Na pondelkovom zasadnutí je zarážajúce, že ide o ďalšie z tých, kde rokovali hodiny a hodiny, a to s jedným bodom programu. To je nepríčetné. Oni naozaj zabíjajú obrovské množstvo času úplne bezúčelným hádaním sa, často celodenným.“ všíma si Juraj Draxler.

A napokon ešte v statuse konštatuje: „Táto vláda sa úplne sama od seba paralyzuje. (Technická poznámka: nie, nemyslím si, že je v poriadku takýto druh záznamov sprístupňovať, ale ja som nebol ten, kto pred voľbami sľuboval absolútnu otvorenosť, takže do toho.)

Juraj Draxler žiada oficiálnou cestou informáciu o duševnom zdraví premiéra

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info