fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Rusko dynamicky posilňuje najlepšie vycvičené výsadkové jednotky (video)

Tvrdo vycvičené výsadkové jednotky Ruskej federácie (VDV). Obrázok zdroj YouTube (@delasat)

Počet jednotiek a podjednotiek ruských výsadkových síl (výsadkové sily – VDV), ktoré majú kódovaný názov „Šok“, presiahol 50, uviedlo ruské ministerstvo obrany.

„Vzdušné sily vstúpili do roku 2021 s viac ako 50 „šokovými“ vojenskými jednotkami a jednotkami. Teraz majú ruskí výsadkári štyri pluky, štyri prápory a viac ako štyridsať jednotiek, ktoré zodpovedajú zaradeniu „Šok“, “uvádza sa vo vyhlásení ruského ministerstva obrany. Informoval o tom web vpk.name.

Názov „Šok“ je pridelený rozkazom ministra obrany Ruskej federácie najviac bojaschopným jednotkám: pechote, tankistom, námorníkom, výsadkárom, a ďalším.

Ministerstvo obrany uviedlo, že v roku 2021 ruské výsadkové sily uskutočnia viac ako 2 600 cvičení s ostrou paľbou.

Už v apríli 2019 ruské ministerstvo obrany uviedlo, že dve divízie a jedna brigáda ruských výsadkových síl boli posilnené tankovými prápormi. Predtým v ruských výsadkových silách neboli žiadne tanky.

Vo februári 2019 veliteľ ruských výsadkových síl Andrej Serdyukov uviedol, že v ruských výsadkových silách sa vytvára nový typ brigády so zvýšeným bojovým potenciálom a zvýšenou mobilitou.

Ruská armáda bohatšia o najnovšiu verziu protilietadlového raketového systému (video)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info