fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Brexit sa môže ešte oddialiť, rokovania by mali pokračovať, tvrdí Berlín

Ilustračný obrázok / Pixabay
Nemecký minister zahraničných veci Heiko Maas uviedol, že rokovania o brexite môžu pokračovať aj po termíne stanovenom na dnešok, pričom tvrdí, že rozhovory by mali pretrvávať dovtedy, kým existuje šanca na dosiahnutie dohody, informuje portál RT.
Maas vyhlásil, že predlženie termínu o niekoľko dní môže stačiť na dokončenie obchodnej dohody. „Rokovania by mali pokračovať, pretože je potrebných ešte pár dní,“ poznamenal.

Maas v rozhovore pred stretnutím s írskym ministrom zahraničných vecí Simonom Coveneym uviedol, že dohoda je na dohľad, bude však ťažké ju zabezpečiť. Maasov optimizmus sa odrazil aj na Coveneym, ktorý hovoril o potrebe rešpektovať túžbu Británie po suverenite a nezávislosti, pričom dodal, že je potrebné nájsť kompromis v kontroverznej téme rybolovu.

Británia pravdepodobne neuzavrie dohodu s EÚ, varuje Johnson

Po stretnutí  britskéhp premiéra Borisa Johnsona s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou, sa rozhodlo, že dohoda po brexite musí byť dosiahnutá do dneška. Čas na dosiahnutie dohody medzi Londýnom a Bruselom sa kráti, pretože Británia má podľa plánu opustiť jednotný európsky trh a Európsku colnú úniu 1. januára.

EÚ má v pláne znížiť emisie do roku 2030 o 55 percent

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info