fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Ruská vakcína Sputnik V má úspešnosť 98,5%

Na snímke ampulky s novou ruskou vakcínou Sputnik V. / TASR (AP)

Iba 273 ľudí, ktorí sa dobrovoľne prihlásili do tretej fázy testovania ruskej vakcíny Sputnik V, bolo pozitívnych na Covid-19 aj po zaočkovaní, pričom ide o neúspešnosť len 1,5%, informuje portál RT.

Zástupkyňa moskovského starostu Anastasia Raková v rozhovore pre miestnu televíznu stanicu uviedla, že prvá registrovaná vakcína proti Covid-19 na svete funguje dobre a úspešne zaočkovala 98,5% dobrovoľníkov, ktorí dostali prvú aj druhú časť vakcíny.

„Doteraz dostalo obe dávky vakcíny v postregistračných klinických testovaniach viac ako 20 000 ľudí. Zaznamenali sme iba 273 prípadov, kedy vakcína nezabrala,“ dodala Raková.

„Tieto čísla hovoria samy za seba o účinnosti tejto vakcíny,“ ďalej poznamenala.

V Moskve v sobotu začali s očkovaním rizikových skupín proti COVID-19

Raková tiež vysvetlila, že Moskva pripravila za posledných šesť mesiacov kompletný logistický reťazec na skladovanie a prepravu vakcín.

V piatok ráno bola otvorená registrácia na očkovanie proti Covid-19 a občania začnú dostávať injekcie od 5. decembra. Na prihlásenie je potrebné sa zaregistrovať na miestnej mestskej klinike, čo je možné urobiť aj cez internet. Medzi prvými, ktorí dostanú vakcínu, budú osoby v hlavných rizikových skupinách vrátane lekárov a učiteľov.

„Rok 2021 bude katastrofický,“ varuje OSN

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info