fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Príbuzný dobodal Mira a jeho družku Janette pravdepodobne pred očami dcérok

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Desivé skutočnosti sa dostávajú na povrch po požiari, v ktorom našli hasiči v dome dve mŕtve telá. Ako sa vyšetrovaním ukázalo, muža a ženu ešte predtým zavraždili!

Včera ráno našli v jednej z izieb rodinného domu v Lednických Rovniach v okrese Púchov ležať na zemi bez známok života Mira († 44) s jeho družkou Janette († 48). Vyšetrovanie ale veľmi rýchlo ukázalo, že príčina ich smrti nemusí súvisieť len s požiarom. Desivá predtucha polície sa napokon naplnila, informuje o prípade portál cas.sk

Pre pomoc utekali vystrašené tínedžerky

Denník Nový Časa uvádza, že dvojica mala byť dobodaná, ba muži zákona zakrátko zadržali aj podozrivú osobu. Prípad dvojnásobnej vraždy si dnes prevzala Národná kriminálna agentúra. Bolo desivé ráno, na aké si miestni ešte nepamätajú. V časti Medné, ktorá patrí pod Lednické Rovne, vypukol v jednom z domov požiar. „Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že požiar vypukol v interiéri rodinného domu, pričom sa v ňom v tom čase nachádzalo päť osôb.  osôb. Hasiči vyniesli z domu dve osoby. Aj napriek veľkej snahe zasahujúcich zložiek konštatoval lekár u oboch osôb exitus,“ prezradil hovorca trenčianskych hasičov Marián Petrík.

V rodinnom dome žili Miro († 44) so svojimi dvomi dcérkami, tínedžerkami z predošlého vzťahu, jeho družka Janette († 48) a nevlastný brat dvoch tínedžeriek Michal. Susedia Novému Času prezradili, že krátko pred siedmou hodinou ráno ich zalarmovali Mirove dcérky. „Vybehli von iba v pyžamách a kričali, aby sme ratovali tatu, potom prišiel aj najstarší Michal,“ prezradili denníku susedia.

Hrôza: Mladá policajtka († 30) zastrelila synčeka († 9) a potom seba. Pochovali ich do jednej rakvy

Podozrivým má byť podľa polície príbuzný

Hasiči tak okrem likvidácie požiaru ratovali aj stráchané deti, pričom obe dievčatá skončili v nemocnici. „Ďalšie tri osoby (z toho dve maloleté) utrpeli zranenia rôzneho rozsahu a boli prevezené do nemocnice,“ prezradil hovorca hasičov. Podľa zistení Nového Času si Miro ešte stihol sám zavolať záchranku. Žiaľ, napokon spolu s družkou podľahli ťažkým zraneniam. „Polícia vykonáva na mieste procesné úkony vo veci podozrenia z obzvlášť závažného zločinu vraždy. Podozrivá osoba bola zadržaná,“ informovala vo štvrtok popoludní trenčianska policajná hovorkyňa Danka Adamíková.

Obaja partneri mali zomrieť násilnou smrťou, pričom podľa informácií Nového Času mali byť dobodaní. Po odchode hasičov na mieste zasahovalo množstvo kriminalistov a miesto činu opáskovali. Na miesto tragédie dorazil aj súdny lekár. V piatok si už prevzala prípad dvojnásobnej úkladnej vraždy Národná kriminálna agentúra, „Včera v ranných hodinách, po uhasení požiaru rodinného domu, boli nájdené dve nevládne telá s viacerými bodnými a reznými ranami. Prípad na mieste činu prevzala Národná kriminálna agentúra. Podľa skutočností zistených na mieste spáchal skutok príbuzný z dôvodu zlého správania sa jednej z obetí ku svojim maloletým deťom,“ uviedol hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Hrôza v živom vysielaní: Exmanžel polial vlogerku benzínom a zapáli!

Na vyšetrovateľov čaká neľahká úloha

„Neviem, čo by som povedal,“ len ťažko hľadal slová zdrvený Michal, ktorý tragédiu prežil a v šoku hľadel na miesto hrôzy. Krátko predpoludním dorazila na miesto i jeho sestra, ako aj matka zosnulého Mira. „Mám tam syna, ani ma za ním nepustia, ani mi nič nepovedia, vôbec neviem, čo sa stalo,“ vravela žena so slzami v očiach a ponáhľala sa do nemocnice za svojimi vnučkami. Ako zistil Nový Čas, rodina sa mala do obce presťahovať pred necelými ôsmimi rokmi, trvalý pobyt mal v obci však iba Michal.

„Pred dvoma rokmi mu zomrela na rakovinu manželka. Zostali mu dve dcérky. Našiel si potom aj novú priateľku. Oni sa ale s nikým nestýkali, Miro navyše nikde nepracoval, jeho priateľka istý čas pracovala v Dubnici nad Váhom. Syn Mišo chodil do roboty každý deň,“ prezradili susedia. Policajti vykonávali dlhé hodiny obhliadku miesta činu, pretože ich neľahkou úlohou bude objasniť, za akých okolností dvojica zomrela, dodáva portál cas.sk

Babička s dvomi vnúčatami uhoreli v dome: Zo správy obvinenej tesne pred požiarom behá po chrbte mráz

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info