HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Galko dohodol, že Letecké opravovne Trenčín budú obchodovať s Rusmi

Ľubomír Galko. Archívne foto: TASR

„Niektorí prajní ľudia tvrdili, že „tí Rusi tomu Galkovi pol roka ani len neodpíšu, potom ho budú len naťahovať a odpinkávať a tú zmluvu nevybaví ani za rok“.“ Začína svoj status na sociálnej sieti Ľubomír Galko.

Reprofoto statusu FB (@Ľubomír Galko)

To však povereného riaditeľa Leteckých opravovní Trenčín tak naštvalo, že sa zahryzol do možných kontraktov ako buldog. „Tak ma zdravo vytočili, že sme to aj s mojim tímom dali za sedem týždňov. Ďakujem všetkým kolegom z MO, pracovníkom Veľvyslanectva SR v Moskve a samozrejme, kolegom z LOTN, s ktorými sme to celé zmastili takto „co by dup“. Teraz budeme pracovať na tom, aby tých vrtuľníkov na opravy pristálo v Trenčíne na letisku alebo bolo dovezených do našich hangárov čo najviac.“ – Píše v statuse na sociálnej sieti Ľubomír Galko.

„Generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Leteckých opravovní Trenčín, a.s. Ľubomír Galko úspešne zavŕšil proces uzavretia zmluvy o poskytovaní služieb pre konštrukčno – technologickú podporu generálnych opráv (KTSR) vrtuľníkov typu Mi-8 / Mi-17 konštrukčnej kancelárie spoločnosti NCV Mil a Kamov. Zmluva bola podpísaná 6. novembra 2020 v Moskve medzi spoločnosťou JSC Russian Helicopters zástupcom generálneho riaditeľa pre popredajný servis I.V. Čečikovom a spoločnosťou Letecké opravovne Trenčín, a.s. jej generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva Ľubomírom Galkom, za prítomnosti zástupcov organizácií JSC Rosoboronexport, Federal Service of Military-Technical Cooperation , štátnej korporácie Rostec a Veľvyslanectva Slovenskej republiky. To už je oficiálna správa Ministerstva obrany Slovenskej republiky.

Galkove prvé kšefty v Leteckých opravovniach v Trenčíne

Uzavretiu finálneho kontraktu predchádzala intenzívna, takmer dvojmesačná komunikácia a aj niekoľko kôl osobných rokovaní na Slovensku aj v Rusku, ktoré sa obom stranám napriek zložitej pandemickej situácii a za dodržania prísnych epidemiologických opatrení podarilo zorganizovať a zrealizovať.

„Táto zmluva je dôležitá a je skvelé, že sme sa v tak krátkom čase dokázali dohodnúť, ale nejde tu len o túto jednu konkrétnu zmluvu, ktorú sme uzavreli. Máme záujem o úplne inú kvalitu spolupráce s ruskou stranou, než ako tomu bolo doteraz. Či už vypustením rôznych medzičlánkov pri obstarávaní náhradných dielov alebo preverovaní ich originality, ktoré častokrát v minulosti len komplikovali a predražovali obchodné vzťahy, ale napríklad aj oveľa transparentnejšou komunikáciou a čistými vzťahmi. A aj o tomto sme veľmi otvorene informovali našich partnerov z Ruska“, zhodnotil priebeh a výsledok rokovaní Ľubomír Galko.

Ľubomír Galko “oslávil” menovanie za riaditeľa Leteckých opravovní v Trenčíne kulinárskou šou

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info