HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Z talianskeho deportačného centra unikli traja teroristi

talianska polícia
Talianski karabinieri / TASR

Talianska polícia hľadá severoafrického migranta s napojením na islamský extrémizmus, ktorý unikol z deportačného zariadenia v Ríme, informuje portál Breitbart.

Cez víkend unikli z deportačného strediska Ponte Galeria traja migranti. Na ich útek bola v sobotu ráno upozornená polícia. Tá neskôr zajala Maročana Falaha Hamzu a ďalšieho nemenovaného migranta, Tunisan Ibrahim Ghomed je však stále na úteku.

Hamza je známy radikálny islamský extrémista a bol vzatý späť do väzby len pár hodín po úteku, informuje Il Giornale. Noviny uviedli, že ho vypátrali s pomocou miestnej ženy, ktorej manžel extrémistu poznal. Tunisan Ibrahim Ghomed sa medzitým stihol polícii vyhnúť a podľa vyšetrovateľov je tiež podozrivý z terorizmu. Africké úrady a Interpol varovali Taliansko pred extrémistickým pozadím týchto troch mužov. Talianska polícia potom mohla týchto troch vypátrať v centre migrantov a zadržať ich.

Protesty Kotlebu, Fica a chuligánov môže polícia hneď rozohnať, tvrdí expert na ústavné právo

Po nedávnom teroristickom útoku v Nice, pri ktorom boli v miestnom kostole zavraždení Tunisanom traja ľudia vyšlo najavo, že migrant, 21-ročný Brahim Aouissaoui, prišiel do Európy nelegálne a pristál na talianskom ostrove Lampedusa. Než utiekol do Francúzska tiež žil v centre migrantov v meste Bari.

Populistický senátor Matteo Salvini neskôr kritizoval vládu ľavicovej koalície a spochybnil, koľko ďalších potenciálnych teroristov sa dostalo nelegálne cez Taliansko do Európy. „Koľko ich môže po pristátí zmiznúť ako on? Myslím, že sú ich tisíce. Napriek tomu existujú stopy na každého z nich,“ uviedol Salvini. Senátor tiež žiada o rezignáciu ministerky vnútra Luciany Lamorgeseovej.

Macron požaduje prísnejšiu ochranu vonkajších hraníc EÚ

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info