HLAVNÝ DENNÍK
NÁZORY

„Zvláštny pocit mať za opozíciu mafiu kolaborujúcu s fašistami. Vyčistíme to.“ Matovičove vyjadrenia znejú ako nátlakové úkolovanie polície

Premiér Matovič bojuje s koronavírusom. Zatiaľ to ale vyzerá tak, že na plnej čiare prehráva. Fikcia / Fotomontáž / Redakcia (via SITA, Shutterstock)

Komentár Ivana Brožíka

Sľuby, že vyčistí „Augiášov chliev“ ho vyniesli až do kresla premiéra. Je však sporné, či aj priamo z neho môže Igor Matovič povzbudzovať (eufemizmus) políciu v stíhaní nateraz iba opozičníkov, podozrivých z trestnej činnosti až tak intenzívne, ako to robí.

Predseda vlády by nemal riadiť políciu a už vôbec by nemal smerovať aktivity orgánov, činných v trestnom konaní. napriek tomu to robí. Nie je to dojem, ako dôkaz slúžia jeho statusy na sociálnej sieti.

Status FB (@Igor Matovič)

„Zvláštny pocit mať za opozíciu mafiu a navyše s fašistami. Taký – svetovo unikátny – nebojte, vyčistíme to pekne od podlahy“. Znie najnovšie Matovičovo „avízko“ na možné ďalšie novinky z pracovných stolov vyšetrovateľov polície.

Na margo „kolaborácie opozície s fašistami“ je asi čas pripomenúť „hlasovanie 17-tich poslancov OĽaNO za protipotratový zákon z dielne extrémistickej ĽSNS-Kotlebovci bude mať dohru na koaličnej rade. Informoval o ňom okrem iných portál aktuality.sk. Napokon, aj jeden z koaličných partnerov už hlasoval spolu s ĽSNS. dokonca vtedy zablokovali parlament. Správu o tom priniesol napríklad aj portál svetlosveta.sk

V časoch klesajúcej popularity hnutia OĽaNO a najmä jeho predsedu by neprekvapilo, že sa straty kompenzujú zdôrazňovaním tém, ktoré OĽaNO dostali na piedestál moci. V parlamentnej demokracii je však neprípustné, aby predseda vlády určoval, kto „má byť vyčistený od podlahy.“ Takú právomoc nemá ani minister vnútra. Je to nedotknuteľná oblasť povinností a právomocí orgánov činných v trestnom konaní.

Slovensko na pokraji masových protestov. Už 17. novembra sa Matovič dozvie pravdu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info