fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
KRIMI

Erik Kora si za vraždu matky šiestich detí odpyká 20-ročný trest

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Erika Koru, ktorý v marci tohto roka zavraždil matku šiestich spoločných detí Natašu, odsúdil v stredu Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku na úhrnný trest vo výške 20 rokov. Rozsudok je právoplatný a nie je možné sa voči nemu odvolať. ŠTS schválil dohodu, ktorú uzavrel v októbri prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) s obvineným.

Trest si Kora odpyká v ústave s maximálnym stupňom stráženia. ŠTS mu na základe uzavretej dohody s prokurátorom ÚŠP z 19. októbra uložil aj trojročný ochranný dohľad a zaviazol ho uhradiť škodu pozostalým deťom vo výške 29.000 eur. Súd ho uznal vinným, že spáchal obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy a zločin vydierania.

Súd rozhodol o schválení dohody na verejnom zasadnutí približne po hodine. Na úvod schvaľovania prokurátor ÚŠP uviedol, že muž svoju obeť úmyselne usmrtil a spáchal na chránenej osobe zločin úkladnej vraždy. Prokurátor mu navrhoval úhrnný trest vo výške 20 rokov so zaradením do ústavu s maximálnym stupňom stráženia a ochranný dohľad v dĺžke troch rokov.

Svokru ubil, deti dobodal. Tvárili sa, že sú mŕtve, to ich zachránilo

Spomínaný muž zo žiarlivosti zavraždil matku spoločných šiestich detí a následne vydieral blízke osoby, aby mu pomohli telo nebohej zakopať. Obvineného zobral do väzby ŠTS koncom apríla. Dôvodom väzby bola obava z možného úteku, ovplyvňovania svedkov a pokračovania v trestnej činnosti.

Policajti Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) ho zadržali 29. apríla počas akcie „Kamiben“. Podľa zistení polície mal obvinený 3. marca usmrtiť svoju manželku. Násilím ju mal vtlačiť do auta, odviezť z Richnavy a usmrtiť nožom na lesnej ceste v obci Kluknava. Telo následne opäť naložil do auta a previezol k rybníku v obci Nižný Žipov v Trebišovskom okrese. Predtým jej strhol šatku, rozbil mobilný telefón a až následne jej podrezal krk. O tom, že plánuje zavraždiť svoju manželku, informoval Patrika K. deň predtým, keďže zistil že ho podvádza.

Pod hrozbou násilia mal donútiť ďalšiu osobu Ivanu N. zakopať telo nebohej v kríkoch pri ceste v smere do obce Hrčeľ. Obom sa vyhrážal, že keď prezradia jeho čin, dopadnú ako Nataša. Telo nebohej našla polícia pri obhliadke miesta činu 29. apríla na základe operatívnej činnosti a výsluchu svedkov.

Z vraždy dôchodcu na Liptove obvinili iba 15-ročného chlapca

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info