HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Kauza policajný Očistec: Krajmerov poskok mal vytvárať falošné dokumenty!

Príslušník Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) odvádza po domovej prehliadke bývalého šéfa protikorupčnej jednotky Roberta Krajmera 10. septembra 2020 v Trenčíne. FOTO TASR - Radovan Stoklasa

Minulotýždňová akcia NAKA pod názvom Očistec, pri ktorej zadržali osem vysokopostavených policajných exfunkcionárov, stále rezonuje Slovenskom. A to aj preto, ako uvádza portál 1.pluska.sk, že na povrch sa dostávajú stále nové a neuveriteľnejšie informácie.

Vyšetrovatelia z NAKA sú presvedčení, že na vrchných poschodiach skupiny obvinenej v kauze Očistec mal byť policajný exprezident Tibor Gašpar spolu s bývalým šéfom protikorupčnej jednotky NAKA Róbertom Krajmerom. Aj oni mali pracovníkov na „špinavú robotu“ , bez ktorých by to nešlo. Jedným z nich mal byť Vladimír Bisták, ktorý sa vraj obetiam trestných činov predstavoval aj ako podplukovník Kováčik, informuje o tom portál 1.pluska.sk.

Bisták ako Krajmerov poskok?

Práca celej trinásť člennej skupiny, na ktorej úplnom čele údajne stál podnikateľ Norbert Bödör, mala okrem iného spočívať nielen v zahladzovaní vyšetrovaných daňových trestných vecí, ale aj z vydierania osôb, ktoré pri tom zastrašovali. Podľa informácií Plusky sa ešte v roku 2013 stretol Krajmer s Bistákom, aby od neho získal informácie o operatívnom preverovaní podozrivého skutku. Bisták mal svojho šéfa informovať, že operatívna práca bude ukončená bez ďalšieho riešenia veci, teda tak, aby skončila v koši.

Krajmer mal následne o veci informovať podozrivú osobu, od ktorej vraj zobral úplatok. Potom sa mali Krajmer s Bistákom stretnúť za zjazdom pri diaľnici D1 smerom na Piešťany, kde mu mal odovzdať úplatok do výšky 5-tisíc eur. Ich miesto stretnutia dáva zmysel, pretože Krajmer má trvalý pobyt v Trenčíne a Bisták v Nitre, takže Piešťany sú približne uprostred týchto dvoch krajských miest.

Ranná akcia Očistec má vyčistiť Audiášov chliev na polícii od skorumpovaných exfunkcionárov

Neohľadateľná sfalšovaná žiadosť

Ešte pekelnejší plán mal Krajmer v lete 2014, keď údajne požiadal Bistáka, aby aj napriek ukončenému preverovaniu spoločnosti Mirach vyžiadal od konateľa spoločnosti účtovníctvo. Bisták mal konateľa vyhľadať a predstaviť sa ako pplk. Kováčik s tým, aby mu dal požadované informácie. Keď si ale konateľ vypýtal písomnú žiadosť, Bisták sa šikovne vynašiel. Vytiahnuť mal jeden z ukončených spisov polície, vytvoriť žiadosť a doplniť ju hlavičkou NAKA a podpisom pplk. Kováčika. Tým si mal zabezpečiť to, aby žiadosť nebola dohľadateľná.

Konateľ mu po doručení tohto sfalšovaného dokumentu účtovníctvo firmy dal. Celé to vraj bolo realizované preto, aby u konateľa vyvolali dojem, že firma má problémy a aby si vypýtali peniaze za to, že oni ich zametú pod koberec. Veľmi zaujímavou je aj informácia, že Bisták už, podľa zdroja Plusky, bol v minulosti v cele predbežného zadržania za vytváranie imaginárnych spisov. Vtedy sa mu to ale prepieklo a pokračoval v polícii ďalej. Teraz je síce obvinený, no väzobne stíhaný nie je, informuje v závere portál 1.pluska.sk.

Neuveriteľné: Za sedem mesiacov zatýkania skončilo vo väzbe viac ako 30 vplyvných ľudí!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info