HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Fico v otvorenom liste odhaľuje pôvod úniku informácií z polície

Róbert Fico / Fotokoláž (via SITA)

Predseda SMER-SD a poslanec Róbert Fico sa obrátil na prezidenta PZ SR s otvoreným listom, v ktorom ho požiadal, aby prešetril skutočnosti potvrdzujúce, že úniky informácií z prostredia polície v súvislosti so zásahom počas akcie „Očistec“ sú politicky motivované a vytvárané v obludnom trojuholníku Úrad vlády SR — polícia — novinári.

Fico svoj otvorený list zverejnil na svojom Facebooku a my Vám prinášame jeho plné znenie.

Vážený pán prezident,

ako predseda najsilnejšieho opozičného klubu poslancov v Národnej rade Slovenskej republiky vyslovujem vážnu obavu nad situáciou v Policajnom zbore Slovenskej republiky. Napriek tomu, že vykonávate svoju funkciu len na základe poverenia, som nútený obrátiť sa na Vás a informovať Vás o zásadných zisteniach, ktoré nasvedčujú, že policajné orgány v niektorých prípadoch pracujú na základe politickej objednávky s cieľom poškodiť politickú stranu SMER — sociálna demokracia.

Už vo štvrtok, 5. novembra 2020, som na tlačovej konferencii informoval o statuse, ktorý na sociálnej sieti uverejnil fotograf D. l. portálu Aktuality. Prikladám Vám ho v prílohe. Ide o zneužívanie právomoci verejného činiteľa, ak policajt novinárovi poskytne informáciu o utajovanej policajnej operácii, v tomto prípade zadržaní a domových prehliadkach viacerých bývalých policajtov. Zo statusu jasne vyplýva, že fotograf musel vedieť o utajovanom zásahu už v stredu 4. novembra 2020 a že cieľom zásahu je bývalý prezident PZ SR.

ŠKANDÁL: Na stretnutia s Bödörom mal chodiť osobne aj Robert Kaliňák, tvrdia svedkovia

Väčšie obavy ako únik informácií z prostredia PZ SR vyvoláva zistenie, že rovnako ako fotograf bola na mieste pred samotným zásahom prítomná aj novinárka L.. K. z citovaného portálu. Tá na svojom statuse v ten istý deň potvrdzuje, že mala informácie o zásahu a dokonca pred vznesením obvinenia aj o tom, z akých konkrétnych trestných činov bude bývalý prezident PZ SR obvinený. Táto skutočnosť je mimoriadne závažná z toho dôvodu, že je všeobecne známy a preukázaný blízky vzťah medzi novinárkou L. K. a blízkym mediálnym spolupracovníkom predsedu vlády SR, bývalým novinárom P.K, Prikladám aj relevantné statusy potvrdzujúce tieto skutočnosti. Ako predseda opozičnej politickej strany musím dôrazne protestovať, ak sa mediálne útoky z dôvodu policajného zásahu z 5. novembra 2020 proti strane SMER — sociálna demokracia, mimochodom bez akýchkoľvek dôkazov, tvoria v trojuholníku Úrad vlády SR — polícia — novinári. Je najnebezpečnejším trendom, ak sa v politike a politickej súťaži namiesto politických nástrojov používa trestné právo a kriminalizácia politických oponentov bez predloženia akýchkoľvek dôkazov.

Vážený pán prezident,
politické objednávky na kriminalizáciu politickej opozície sú krokom k destabilizácii právneho štátu. Som preto presvedčený, že pochopíte, ak sa na Vás obraciam s dôraznou žiadosťou o prešetrenie úlohy, ktorú v tomto obludnom scenári zohrávajú jednotliví predstavitelia PZ SR.

S úctou
Robert Fico

Za státisícový úplatok pomáhalo Bödörovo policajné komando klientom exministra Gábora Gála

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info