HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

V Šamoríne bolo 11 ľudí z MsÚ po antigénových testoch pozitívnych. PCR testy ukázali však opak  

Na snímke zdravotníci na odbernom mieste / TASR - Henrich Mišovič

László Sólymos prostredníctvom svojho Facebooku informoval o tom, že Mestský úrad v Šamoríne dal svojim jedenástim pozitívnym zamestnancom urobiť kontrolné PCR testy. „Odborníci mali pravdu, keď upozorňovali na nepresnosť antigénových testov“, napísal. O vláde si myslí, že „šíri hoaxy“ a všetky mainstreamové médiá jej v tom iba asistujú.

V Šamoríne sa opakuje situácia z Karlovej novej Vsi. V tejto bratislavskej mestskej časti tamojšia starostka, Dana Čahojová, dala piatim zamestnancom, ktorí vyšli s antigénovými testami ako pozitívni, urobiť kontrolné PCR testy. Ako sme informovali aj v našom vydní Hlavného denníka, tieto testy už vyšli negatívne.

Sólymos napísal: „Desiati z 11 zamestnancov Mestského úradu v Šamoríne, ktorí boli pozitívne testovaní na COVID-19 s antigénnymi testami, po kontrolnom PCR teste sú negatívni. Na úrade v Karlovej Vsi v Bratislave piati z piatich. Odborníci mali pravdu, keď upozorňovali na nepresnosť antigénových testov a tvrdili, že aby veľké testovanie malo zmysel, pozitívni by sa mali pretestovať s PCR“.

Karlova Ves zvažuje vypovedanie poslušnosti štátu

Sólymos evidentne o postupoch premiéra Matoviča nemá vysokú mienku. Napísal: „Premiér to ignoroval a vláda si ide svoje, a čo je nebezpečnejšie, zavádza. V piatok na tlačovej konferencii tvrdili, že sa pandemická situácia zlepšuje vďaka plošnému testovaniu, ktoré z medicínskeho hľadiska stále nie je vyhodnotené. Tomu sa na internete hovorí HOAX.“

Bývalý minister upozorňuje, že odborníci hovoria niečo úplne iné ako Igor Matovič: „Odborníci aj teraz hovoria niečo iné. Poukazujú na to, že čísla zlepšujú opatrenia, ktoré tu máme už 4 týždne a ktoré občania zodpovedne dodržiavajú. Nosíme rúška, obmedzili sme stretávania sa a umývame si ruky. To je cesta k úspechu, nie hoaxy“.

Testovanie sprevádza chaos a neinformovanosť

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info