HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Boss takáčovcov Kudlička pozná svoj trest: Za brutálnu vraždu si posedí v base 25 rokov. Cíti sa nevinný

Ľubomír Kudlička alias Kudla trvá na to, že si žiadnu vraždu neobjednal a je nevinný. Zdroj: TASR – Dušan Hein

Ďalší nevinný v base? Takých tam je určite plno. Ľubomír Kudlička ale trvá na tom, že on nevinný je.

Boss mafiánskej skupiny Ľubomír Kudlička, ktorý bol obžalovaný z objednávky vraždy podnikateľa Romana Krajčiho, je vinný. Rozhodol o tom Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici, ktorý šéfa skupiny takáčovcov prezývaného Kudla odsúdil včera na 25 rokov väzenia v zariadení s maximálnym stupňom stráženia, píše portál Topky.sk.

Objednal si vraždu

Prirodzene, Kudlička sa cíti nevinný a voči vysokému trestu sa odvolal. „Bol to náročný súdny proces, pretože išlo o starší trestný čin, čomu bolo prispôsobené aj dokazovanie a bolo potrebné, aby si svedkovia pospomínali na jednotlivé skutočnosti. Ide len o prvostupňové rozhodnutie, nakoľko si obžalovaný podal odvolanie,“ povedal po vynesení rozsudku prokurátor. Ľubomír Kudlička bol obžalovaný z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy formou účastníctva.

Obžalovaný bol za to, že si mal v roku 2006 za tri milióny korún (asi 100 tísic eur) objednať vraždu podnikateľa Romana Krajčiho, ktorého rozstrieľalo vražedné komando sátorovcov na čele s bosom Ľudovítom Sátorom a odsúdeným viacnásobným vrahom Zsoltom Nagyom alias Čontym.

Na bosa takáčovcov Ľubomíra K. podal prokurátor obžalobu z objednávky vraždy

Dôkazov je dostatok

Podnikateľ Krajči bol zavraždený pri vystupovaní z auta na dvore rodinného domu v Prievidzi. Útočníci ho zasiahli 15 ranami, pričom jedna z nich mierila priamo do čela ako takzvaná rana istoty. Krajči zraneniam na mieste podľahol, motívom vraždy mali byť skrížené podnikateľské záujmy s obžalovaným, ktoré sa týkali lyžiarskeho strediska Malinô Brdo. Na začiatku piatkového hlavného pojednávania obhajoba navrhla senátu predvolanie ďalších svedkov a aj nový dôkaz, súd ale ich návrhy odmietol a dokazovanie vyhlásil za skončené.

Zúčastnené strany následne predniesli svoje záverečné reči. Prokurátor vyhlásil, že pojednávanie poskytlo dostatočný obraz o skutku aj o okolnostiach, ktoré mu predchádzali a Kudlovi navrhol trest odňatia slobody na dobu 25 rokov ako aj finančné odškodnenie poškodených.

Boss takáčovcov „Kudla“ tvrdí, že na vraždu Krajčiho nemal dôvod

Kudla: „Som nevinný!“

Naopak, obhajoba vo svojej záverečnej reči spochybnila dokazovanie viny u obžalovaného a tvrdí, že jediný priamy dôkaz v podobe výpovede svedka spochybňuje iné nepriame dôkazy. Boss takáčovcov vo svojej záverečnej reči zopakoval, že sa cíti nevinný a požiadal nielen o zbavenie obžaloby, ale aj o prepustenie na slobodu.

Takáčovci pôsobili najmä v bratislavskom Ružinove, ale i v Petržalke a v centre hlavného mesta od 90. rokov 20. storočia. Zameriavali sa nielen na výpalníctvo, či gastronomické služby, ale aj na herne a iné. Neskôr začali pôsobiť i na území Trnavského a Nitrianskeho kraja. Po smrti zakladateľa skupiny Jána Takáča v júli 2003, zavraždení Róberta Pála a zastrelení Jozefa Surovčíka v Senci sa stal bossom skupiny Kudlička. Popri skupinách takzvaných sýkorovcov, piťovcov a slobodovcov boli takáčovci považovaní za najsilnejšiu z bratislavských skupín, dodáva v závere portál topky.sk.

“Božie mlyny” –  Chorvátska “dohoda” medzi špeciálnym prokurátorom Kováčikom a Takáčovcami?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info