HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER NÁZORY

Podľa MUDr. Liptáka je Covid konečné riešenie

Doktor Peter Lipták sa hnevá na ministra Lengvarského za jeho prístup k očkovaniu Sputnikom V. Fotokoláž (via TASR)

„Každého, kto premýšľa napadne, že celý tento covid cirkus nie je fyzická choroba, ale je to psychologická operácia proti našej republike spočívajúca v likvidácii jej ľudského potenciálu strachom“, hovorí Lipták.

MUDr. Lipták neprestáva kritizovať slovenské opatrenia proti korone. Pravidelne sa k aktuálnemu dianiu vyjadruje prostredníctvom vlastného blogu. Je vidieť, že sleduje aj dianie v zahraničí. Všíma si vyjadrenia synovca známeho amerického prezidenta J. F. Kennedyho, Roberta. Ten je známym bojovníkom proti korona-opatreniam v USA a pred niekoľkými týždňami sa osobne zúčastnil aj obrovskej demonštrácie v Berlíne.

Lipták v tejto súvislosti poznamenáva: „tak ako to povedal nedávno Kenedy v Berlíne: …nafukujú čísla, nedokážu nám povedať úmrtnosť na covid-19, nedokážu nám dať PCR test, ktorý by fungoval. Musia neustále meniť príčinu smrti na covid na úmrtných listoch, aby vyzeral smrtonosnejší, než je. Jedna vec, ktorá im ide dobre, je šírenie strachu.“

Známy slovenský lekár pripodobňuje dnešné dianie tomu, čo sa dialo počas II. svetovej vojny v nacistickom Nemecku a tvrdí, že strach je kľúčom k masovej manipulácii: „Herman Göring pred 75 rokmi svedčil v Norimberských procesoch. Pýtali sa ho: „Ako ste Nemcov presvedčili, aby toto všetko prijali?” A on odpovedal: „To je jednoduché. Vôbec to nesúvisí s nacizmom. Súvisí to s ľudskou podstatou. Toto môžete robiť v nacistickom režime, v socialistickom režime, v komunistickom režime, v monarchii, aj v demokracii. To jediné, čo vláda potrebuje, ak chce z ľudí urobiť otrokov, je strach. Pokiaľ sa vám ich podarí vydesiť, môžete ich donútiť urobiť čokoľvek, čo chcete.”…“

Matematici tvrdia niečo iné ako premiér Matovič. Kto má pravdu? (Petra Demková)

MUDr. Lipták nazýva tých, čo nám vládnu, obludami: „A oni dnes globálne, celosvetovo, útočia strachom proti každému národu, ale my sme sa im asi zazdali byť, akoby tým najslabším ohnivkom. Akoby náhodou objavilo sa u nás na Slovensku kolégium oblúd, ktoré šíria strach. Minister vnútra je obluda ohrozujúca bezpečnosť občanov, minister zdravotníctva je obluda ohrozujúca zdravie a životy občanov, minister práce je obluda ohrozujúca zamestnanosť a sociálne istoty občanov a v čele nie je predseda vlády riadiaci štát a ochraňujúci občanov s nasadením všetkých nástrojov štátu, ale samotná cynická smrtka osobne.“

Lipták tvrdí, že namiesto riadenia rezortov v záujme občanov, nás naši ministri prenasledujú a predbiehajú sa, kto národ viac vystraší. Myslí si, že jediné riešenie je vyfúknuť im z rúk hlavný nástroj, ktorým operujú – strach. Je presvedčený, že čísla a štatistiky sú falšované a že chorých je v skutočnosti až desaťkrát menej, ako pozitívne testovaných.  Všíma si, že chorí sa uzdravujú doma a bez akejkoľvek liečby, tak ako aj pri iných chorobách ako je napríklad chrípka. Stačia na to tekutiny, vitamíny (C a D3), zinok, acylpyrín, prípadne antibiotiká, pri sekundárnej infekcii. MUDr. Lipták si však uvedomuje, že Covid môže spôsobiť aj vážnejšie problémy: „Áno, vieme, že špecifikom je poškodenie pľúc mikrotrombotizáciou ciev a preto je treba zdôrazniť acylpyrín, acylpyrín a acylpyrín (stačí 1-2x 100 mg denne preventívne a pri liečbe horúčky nad 38,5 stupňov Celzia 500-1000 mg + tekutiny). Použitie acylpyrínu dokáže zmierniť (zabrániť?) poškodeniu pľúc a to je prevencia najťažšieho stavu a ani rizikový pacient nemusí skončiť na pľúcnej ventilácii,“ upozorňuje.

Známy slovenský lekár je presvedčený, že úmrtnosť na koronu je nízka. Upozorňuje na dáta WHO, ktoré hovoria v najnovšej štúdii, že iba 0,23% pacientov zomiera a sú to osoby staré a chronicky choré. „Deti a zdraví dospelí nie sú ochorením nijako ohrození. Áno starí a chronicky chorí sú ohrození až 1000 krát viac a preto sa treba sústrediť na ich ochranu a nevyhadzovať prostriedky na nízko rizikových,“ myslí si.

Bukovský podáva žalobu na Matoviča

MUDr. Lipták sa pustil aj do štatistík: „Na chrípku zomiera v priemere ročne 1500 pacientov, na zápaly pľúc viac ako 2500 pacientov a v súvislosti s covidom zomrelo tento rok cca 200 ľudí. Od začiatku roka zomrelo na srdcovocievne choroby cca 20 000 ľudí, na onkologické cca 15 000.“ Preto je lekár presvedčený, že väčšinu populácie netreba nijako obmedzovať.

Lipták však upozorňuje na iné závažné veci, ktoré sa na pozadí Covidu dejú, „rušia sa možnosti včasnej diagnostiky a liečby. Lekári sa z ambulancií doslova strácajú, diagnostické procedúry sa naťahujú na mesiace až roky, onkologické operácie sa odkladajú o mnohé mesiace.“ Obáva sa, že sa nedostatočná zdravotná starostlivosť čoskoro prejaví. Spomína aj predvolebné sľuby dnešného premiéra: „Matovič sľuboval, že zabezpečí operáciu u onkologického pacienta do mesiaca od zistenia diagnózy a to hoci aj v zahraničí. Čo zabudol už? Geriatrickí pacienti v domovoch nevýslovne trpia a predčasne zomierajú v sociálnej izolácii žiaľom. Už doteraz sme mali 11 000 odvrátiteľných úmrtí ročne a ako to asi je teraz? Zatiaľ paradoxne celková úmrtnosť klesá, ale čo sme zasiali a budeme žať v krátkej budúcnosti?“ pýta sa známy lekár.

Riešením celej tejto situácie je podľa MUDr. Petra Liptáka zbaviť sa strachu. Svoj blog ukončuje povzbudením a výzvou: „Byť proti, dnes znamená byť rozhodne za! Žijeme v dobe paradoxov. Zodpovednosť je nezodpovednosť a protivládna činnosť je nevyhnutná na záchranu štátu. Vláda dnes rozkladá štát strachom a riadi ho k ekonomickému kolapsu a občanov k chudobe a štát k zániku. Vidíme kolaps zdravotníctva, vzdelávania, sociálneho zabezpečenia, stupňujú sa už aj fyzické útoky a bezprávie a to bezprostredne ohrozuje bezpečnosť občanov. Buďme zodpovední, zachovajme sa zodpovedne a vystupujme rozhodne proti strachu! Proti vláde oblúd! V SNP sme sa nebáli guliek! Teraz sa bojíme médiami šíreného strachu? Rúška dolu! Hlavu hore! Žime ako ľudia!“

Matovičove testy, ktoré na nás používa, boli kreované na vírus z roku 2003, tvrdí Harabin

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info