HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Zábery z Viedne ukazujú, ako podozriví teroristi strieľali v centre mesta (VIDEO)

Teroristický útok vo Viedni / Twitter

Rakúska polícia tvrdí, že na teroristickej streľbe vo Viedni sa zúčastnilo viac útočníkov, pričom novoobjavené zábery ukazujú fúzatého muža oblečeného v bielom, ktorý pomocou útočnej pušky strieľal na civilistov a políciu, informuje portál RT.

Zatiaľ neznámeho muža je možné vidieť na bezpečnostných záberoch, ako kráča po dláždenej ulici s puškou, pričom chladnokrvne zastrelil muža pred Stadttempel, synagógou z 20. rokov 20. storočia na viedenskej Seitenstettengasse v pondelok večer.

O malú chvíľu neskôr sa identicky oblečený ozbrojenec objaví na neďalekom námestí Schwedenplatz na námestí pozdĺž Dunaja, kde je natočený pri prestrelke s policajtmi, pričom najmenej jedného zranil.

Twitter

Vidno ho aj na ďalšom videu, ako uteká pred policajtmi, pričom ľudia sa skrývajú v blízkej obytnej budove pred výstrelmi.

Aspoň jedno z videí zachytáva muža, ktorý kričí „Alláhu akbar“, čo znamená „Boh je najväčší“, arabská fráza známa ako „Takbir“.

Rakúske úrady uviedli, že na útoku sa zúčastnilo viac podozrivých osôb, ktoré si údajne vyžiadali najmenej jeden život a zranili až 15 ľudí.

V utorok ráno polícia uviedla, že streľba si celkovo vyžiadala životy dvoch mužov a jednej ženy.

Vo Viedni došlo k teroristickému útoku

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info