HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Hillary Clintonová tvrdí, že by zvládla pandémiu lepšie, ale Trump a ruské médiá jej „ukradli“ voľby

Na snímke bývalá prvá dáma USA a ministerka zahraničných vecí Hillary Clintonová FOTO TASR/AP

Kandidátka na prezidentku z roku 2016 Hillary Clintonová tvrdí, že Trump jej „v podstate ukradol voľby“ štyri roky po jej strate, pričom toto vyhlásenie na sociálnych sieťach vyvolalo množstvo posmeškov, informuje portál RT.

Clintonová v rozhovore pre novinárku Karu Swisherovú v podcaste New York Times Opinions hovorila o strate v roku 2016 z dôvodu „dezinformačnej kampani“, ktorá bola vedená vtedy republikánskym kandidátom Donaldom Trumpom a „ruskými médiami.“ Dokonca vyhlásila, že jej „víťazstvo“ bolo „ukradnuté“.

„Myslím si, že Trump a veľa ľudí v jeho okolí vie, že jeho víťazstvo nebolo spravodlivé. Mali rozsiahlu kampaň na potlačenie voličov. Teraz o tom vieme oveľa viac,“ uviedla bývalá kandidátka na funkciu prezidenta USA.

Tiež obvinila voličov iných strán, ktorí volili Garyho Johnsona a Jill Steina za historické výsledky a tvrdila, že boli „posilnení ruskými médiami.“

Britskí vedci potvrdili účinnosť vakcíny proti Covid-19 od spoločnosti AstraZeneca. Deň po tom, ako jeden dobrovoľník v Brazílii zomrel

„Nechali posilniť kandidátov tretích strán, najmä ruskými médiami. A klamstvá a smiešne príbehy, ktoré sa o mne vymýšľali, mali za cieľ buď udržať vás doma, alebo vás prinútiť, aby ste volili Trumpa,” uviedla.

Aj keď v rozhovore tvrdila, že voľby v roku 2016 boli „v popredí psychiky ľudí“, mnohí sa vysmievali jej vlastnej posadnutosti stratou a zdanlivou potrebou delegitimizovať Trumpovo víťazstvo.

„Milujem, že bude tráviť zvyšok svojich dní tým, že budem rozmýšľať nad tým, ako som sa nikdy nestala prezidentkou,“ napísal na Twitteri podcaster Noam Blum v odpovedi.

Prímerie v Náhornom Karabachu bolo už po 3-krát porušené

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info