fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Protestujúci proti lockdownu sa stávajú „teroristami“, tvrdí líder nemckého Durínska

Ilustračné foto / Policajti sa pozerajú na demonštrantov, ktorí hádžu svetlice počas protestu proti nočnému zákazu vychádzania v juhotalianskom meste Neapol v piatok 23. októbra 2020./FOTO TASR/AP

Prebiehajúce protesty proti obmedzeniam Covid-19 ohrozujú „vnútornú bezpečnosť“, uviedol pre nemecké médiá Durínsky premiér Bodo Ramelow a naznačil, že sa terorizmus formuje v rukách pravicového a „protiočkovacieho“ spojenectva, informuje portál RT.

Tieto masívne demonštrácie proti sprísnení kontrol proti pandémii v Berlíne sa začínajú podobať „terorizmu“, uviedol vo štvrtok Ramelow pre noviny Tagesspiegel, pričom trval na tom, že protesty sú „hrozbou pre vnútornú bezpečnosť v našej krajine.“

Ramelow, ktorý je členom politickej strany Die Linke, poukázal na protest, na ktorom niektorí z demonštrantov priniesli veľké fotografie, na ktorých je kancelárka Angela Merkelová a virológ Dr. Christian Drosten v uniformách z koncentračných táborov, pričom skandovali, že Merkelovej koronavírusový režim sa vymkol spod kontroly.

Obzvlášť nebezpečný bol spôsob, akým demonštrácie spájajú krajne pravicových „Reichsburgerovcov“ (krajne pravicová skupina nemeckých monarchistov) s „Querdenkencami“ (odkaz na voľnomyšlienkarskú skupinu, ktorá organizuje početné protesty proti blokádam) a „popieračov Covid-19“ s „protiočkovacími aktivistami,“ pokračoval Ramelow.

Merkelová obhajuje nové bezpečnostné pravidlá spojené s Covid-19 a odmieta „klamstvá a dezinformácie“

Táto „protestná zmes“ je podľa neho „veľmi nebezpečná“. Odmietol predstavu, že Nemci budú očkovaní proti svojej vôli, a zdalo sa mu znepokojivé, že by ktokoľvek uvažoval nad myšlienkou, že zakladateľ spoločnosti Microsoft a miliardár Bill Gates „sa nás teraz pokúša prinútiť k očkovaniu“.

V rozhovore sa Ramelow pokúsil spojiť podpaľačský útok z minulého víkendu na inštitút Roberta Kocha, nemeckej federálnej agentúry pre kontrolu chorôb, s protiblokovacím hnutím. Útočníci, ktorých však ochranári videli, ako do zariadenia hádžu molotovove koktaily, neboli chytení a neboli predložené dôkazy naznačujúce politický motív.

Ľavicový politik sa tiež snažil spojiť protiblokovacích demonštrantov s bizarným činom vandalizmu začiatkom tohto mesiaca na berlínskom Múzejnom ostrove, čo je zločin, ktorý sa nemecké médiá snažili pripnúť na konšpiračných teoretikov a hnutie QAnon. Desiatky umeleckých diel a artefaktov vrátane rekonštrukcie starogréckeho oltára Pergamon boli poškodené neznámou „olejovitou látkou“.

EÚ nechce ruskú vakcínu! Odkaz Orbánovi, ktorý rokuje s Ruskom

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info