HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Matovič uráža prezidentku. Ako „rešpektovať“ predstaviteľov štátu?

Fotokoláž / Igor Matovič a COVID-19 / (via TASR, Shutterstock)

„Niekto má nutkavú potrebu od testovania pokútne odrádzať … lebo s ideou neprišiel/-a on/-a. Trápnučké tri dni pred logisticky najťažšou operáciou v histórii.“ – Predseda vlády Igor Matovič.

Premiér Igor Matovič aj takto reagoval na tlačovú konferenciu v Prezidentskom paláci, kde hlava štátu Zuzana Čaputová uviedla, aby ľudia v tejto ťažkej situácii počúvali vedcov a odborníkov. A podľa môže byť významne ohrozená dôvera občanov, ak bude celoštátne testovanie systematicky interpretované ako jediná alternatíva k výraznejšiemu obmedzeniu mobility. Incident zaznamenal portál parlamentnelisty.sk.

Virológ Boris Klempa z Biomedicínskeho centra SAV (na stretnutí u hlavy štátu – pozn. red. HD) pripomenul, že výsledok antigénového testu nedáva žiadnu indíciu k tomu, či je človek infekčný alebo nie. “Nešťastné sú aj vyjadrenia o tom, že týmto testom vychytávame infekčných ľudí,” skonštatoval Klempa, čím úplne poprel slová premiéra Matoviča, ktorého hlavný argument testovania to bol.

reprofoto statusu predsedu vlády na sociálnej sieti

A premiér Matovič?  Kladú si otázku parlamentne listy.sk a pokračujú: „Toto napísal na sociálnej sieti: “Priamo šéf Európskej rady verejne vyzýva ostatné európske krajiny, aby išli slovenskou cestou … a napriek tomu to niekto na Slovensku nechce pochopiť a silou-mocou má nutkavú potrebu ľudí od celoslovenského testovania pokútne odrádzať … a to len preto, lebo s tou ideou neprišiel/-a on/-a. Trošku trápnučké 3 dni pred najzložitejšou a logisticky najťažšou operáciou v histórii Slovenska, ale zrejme s tým už nič nenarobíme … holt, teraz sa ukazujú skutočné charaktery a “charaktery”. Vás, ľudia dobrej vôle prosím, pomôžte vášmu starostovi či primátorovi s organizáciou akcie u vás doma … najmä … poproste miestnu zdravotnú sestru či lekára o obetu pre ľudí z vašej komunity.”

(Pozn. red. HD – prezidentský palác na túto trápnu invektívu podľa očakávania nereagoval.)

Uznávaní vedci vyzvali Matoviča, aby robil premyslenejšie kroky v boji s pandémiou!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info