HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Poplach v prezidentskom paláci. Na internete sa objavilo šokujúce video so Zuzanou Čaputovou!

Ľuboš Blaha vyzýva prezidentku Zuzanu Čaputovú aby sa Rusku ospravedlnila . Zdroj: FB / Zuzana Čaputová

Počítačoví hackeri sa v súčasnosti zrejme už nezastavia pred ničím. Naposledy sa o tom mohli presvedčiť aj našom prezidentskom paláci.

Internetové hoaxy a kyberútoky sa už dnes stali bežnou súčasťou našich životov. Poslednou zneužitou osobou v pofidérnom videu je dokonca naše prezidentka Zuzana Čaputová! O podvodnom videu, ktoré sa šírilo sociálnou sieťou píše aj denník Plus1deň.

Obeťou podvodníkov už aj prezidentka!
Podvodné video ukradlo staršie verejné vystúpenie Zuzany Čaputovej. Zdroj: Facebook

Neželanou tvárou nechutného a vymysleného videa sa stala aj prezidentka Zuzana Čaputová, pričom jeho tvorcovia ukradli jedno z jej starších vystúpení. V tomto prípade sa snažia ľudí zneužiť aj cestou komentovania a ide o klasický phising.

V prípade podvodných mailov a videí, ale aj sms správ, ktoré od ľudí lákajú osobné údaje vrátane tých bankových, treba najmä ignorovať, nereagovať na ne a v žiadnom prípade osobné a bankové údaje nezdieľať. Odporúča to aj hovorca Policajného prezídia  Michal Slivka. „Nereagovať na tieto typy stránok je základný postup. Určite neposkytovať žiadne osobné údaje, ani sa na predmetné stránky neprihlasovať a neklikať na ne,“ reagoval pre denník Plus1deň policajný hovorca.

Kyberútokmi sú ohrozené aj mestá, bezpečnostný incident riešila i Bratislava

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info