fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Situáciu v súvislosti s novým koronavírusom bude vláda aj pri plošnom testovaní každý týždeň prehodnocovať, tvrdí Naď

Na snímke minister obrany SR Jaroslav Naď. FOTO TASR - Jaroslav Novák

Situáciu v súvislosti s novým koronavírusom bude vláda aj pri plošnom testovaní každý týždeň prehodnocovať. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) to uviedol v diskusnej relácii TV Markíza Na telo. Pri plošnom testovaní sa chcú vyhnúť tomu, aby zdravotníkom pomoc nariadili.

Zatiaľ evidujú 24-tisíc dobrovoľníkov, ktorí sa nahlásili do dobrovoľníckeho formulára. Drvivá väčšina z nich sú podľa slov ministra obrany zdravotníci. Podpredseda strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Juraj Blanár povedal, že ich strana sa na plošnom testovaní nezúčastní a otestovať sa dajú PCR testami.

V pondelok 26. októbra dostanú podľa Naďa všetci poslanci Národnej rady SR výzvu, aby pomohli s celoplošným testovaním. Výzva je určená najmä lekárom a zdravotníkom. „Som zvedavý, ako zodpovedne sa k tomu postavia predstavitelia Hlasu, Smeru a aj lekári, ktorí sú v iných stranách,“ povedal Naď.

Kým Naď povedal, že antigénové testy dokážu zachytiť tých najinfekčnejších, aj ak sú bezpríznakoví, čo podľa neho potvrdilo testovanie, Blanár upozornil na falošnú negativitu. Niektorí ľudia si podľa podpredsedu Smeru môžu preto myslieť, že sú negatívni a môžu tak ohroziť okolie. Naď podotkol, že aj preto sa bude testovať v dvoch kolách, v prípade Oravy a Bardejova to bude v troch kolách.

ODHALENIE: S Kollárom v havarovanej limuzíne sedela aj bývalá finalistka Miss, ktorá skončila na JIS-ke!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info