HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Tomu sa povie smola: Zlodej narazil na majsterku bojových umení

Ilustračné foto. Zdroj: reprofoto YouTube/KSKD News

Akčná Lorenza Marrujová s čiernym pásom džu-džicu sa na votrelca vrhla a držala ho na zemi až do príchodu polície.

Zlodej, ktorý sa ulakomil na zdanlivo ľahkú korisť, sa poriadne prerátal. Domov dôchodcov v kalifornskom meste Fontana totiž bránila 67-ročná dôchodkyňa s čiernym pásom v bojovom umení džu-džicu. Lorenza Marrujová meria iba 150 centimetrov a váži 45 kilogramov a pri pohľade na jej útlu postavu by si podľa portálu tvnoviny.sk iba málokto pomyslel, že je schopná spacifikovať dospelého chlapa.

Zlodej kričal, že mu ubližuje

Nemenovaný zlodej však mal smolu, že si vybral práve byt jej susedky. Keď Marrujová začula hluk, okamžite spozornela a išla skontrolovať, čo sa deje. Ozbrojená bejzbalovou pálkou vošla dnu. Susedka ležala na zemi a pri nej stál neznámy muž.

„Natlačila som sa medzi neho a Elizabeth, ktorej som pomohla vstať. Potom som sa naňho vrhla a zasypala ho údermi. Keď spadol na zem, na krk som mu pritlačila pálku. Chcel vstať a snažil sa mi vykrútiť ruku, na čo som to isté urobila jemu“, uviedla dôchodkyňa v rozhovore pre denník San Bernardino Sun. „Kričal, že mu ubližujem, ale ja som mu povedala, že mi to je jedno. Je mi jedno, čo s ním bude, keď bol schopný napadnúť bezbrannú starú ženu,“ dodala Marrujová.

NEUVERITEĽNÉ: Len šesťročný chlapec zachránil hrdinským činom svoju matku!

Susedia ju oslovujú Lady ninja

Drobná dôchodkyňa zúročila 26 rokov tréningu bojového umenia džiu-džicu. Spomínanému denníku okrem toho prezradila, že sa rada necháva oslovovať „Lady ninja“. Majiteľka bytu bola poriadne zaskočená, keď videla, s akou odvahou sa suseda pustila do votrelca. „Nečakala som, že taká drobná žena bude mať takú guráž. Hovorila som jej, nech je opatrná lebo ten človek nás môže zabiť. Ona mi však povedala: ´Nie v túto noc´.“

Marrujová votrelca držala na zemi až do príchodu polície. Neskôr vysvitlo, že páchateľom bol 59-ročný Donald Robert Prestwood. Policajti boli ohromení, no zároveň v rozhovore pre miestne médiá varovali ľudí, aby sa v podobných situáciách nehrali na hrdinov, lebo zločinci často bývajú ozbrojení, uvádza v závere webový portál TV Markíza.

Šialený čin: Otec piatich dievčatiek rozpáral manželke brucho aby zistil, či čaká chlapca!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info