fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Testovanie v oravských mestách sa začalo bez problémov, pomáha aj premiér

Štát pokraèuje v testovaní obyvate¾ov marginalizovaných rómskych komunít na ochorenie COVID-19. Pomocou vojenských lekárov sa v sobotu 4. apríla 2020 realizovalo testovanie v obciach Smižany, Kecerovce, Do¾any, Hrabušice, Zborov, Markušovce, v meste Trebišov a v piatok 3. apríla aj v obci Jarovnice. Pri testovaní bola prítomná aj splnomocnenkyòa vlády SR pre rómske komunity Andrea Buèková, ktorá navštívila vybrané obce. Na snímke vojenskí lekári poèas testovania rómskych obyvate¾ov v obci Hrabušice, okres Spišská Nová Ves v rámci preventívnych opatrení k zamedzeniu šírenia koronavírusu. EASYFOTO TASR - Kristína Mayerová

Druhý deň pilotnej fázy plošného testovania na ochorenie COVID-19 sa vo všetkých troch okresných mestách na Orave začal podľa plánu. Odberné miestnosti v Dolnom Kubíne, Námestove i Tvrdošíne sa v sobotu otvorili o 08.00 h. TASR to potvrdili predstavitelia samospráv.

„Všetky odberné miesta v Námestove by podľa mojich informácií mali fungovať. Tie, ktoré sme v piatok (23. 10.) zlúčili, fungujú v rovnakom režime, no majú viac personálu, takže môžu aj viac testovať,“ povedal pre TASR prednosta námestovského mestského úradu Dušan Jendrašík.

V sobotu sa do akcie zapojil aj premiér Igor Matovič, ktorý bude asistovať pri odoberaní vzoriek na odbernom mieste v Tvrdošíne. Informoval o tom na sociálnej sieti.

V okresoch Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín a Bardejov od piatka do nedele (25. 10.) realizujú pilotnú fázu celoplošného testovania na ochorenie COVID-19. Odberné miesta sú otvorené v čase 08.00 h až 12.00 h a 13.00 h až 20.00 h. Otestovať by sa malo celkovo 180.000 osôb. Na akcii sa podieľajú stovky vojakov, policajtov, hasičov, zdravotníkov a administratívnych pracovníkov. Z 61.905 otestovaných ľudí na Orave a v Bardejove bolo v piatok 2225 infekčných.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info