HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Hlavný duchovný vodca Damasku bol zavraždený pri bombovom útoku

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Šejk Muhammad Adnan Al-Afyouni, hlavný duchovný vodca Damasku, bol zabitý pri „teroristickom výbuchu“ neďaleko sýrskeho hlavného mesta, uviedla tlačová agentúra SANA. Al-Afyouni bol jedným z najvýznamnejších islamských učencov v regióne, informuje portál RT.

Šejk Al-Afyouni zomrel vo štvrtok večer v meste Qudsaya neďaleko Damasku. Vládne zdroje uviedli pre agentúru SANA, že na jeho aute bolo primontované „výbušné zariadenie“.

Žiadna teroristická skupina doteraz nebola obvinená z bombového útoku ani za ňu nepreberala zodpovednosť.

Európa je naivná v otázkach terorizmu a migrácie, hovorí iracký arcibiskup

Ako jeden z najvyšších islamských učencov v krajine sa šejk Al-Afyouni zúčastňoval náboženských obradov po boku prezidenta Bašára Al-asada. Na slávnosti, ktorá sa konala vlani v novembri pri príležitosti narodenín proroka Mohameda, šejk Al-Afyouni odsúdil terorizmus a modlil sa za sýrsku vládu a armádu.

Aj keď je Sýria takmer desať rokov rozpoltená vojnami a povstalcami, zabitie sunitského duchovného je najvýznamnejším atentátom na náboženského vodcu spojeného s vládou.

Erdogan obviňuje Rusko, USA a Francúzsko z poskytovania „vojenskej podpory“ Arménsku uprostred konfliktu v Náhornom Karabachu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info