fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
KRIMI SLOVENSKO

V Sokolovciach zaútočili na muža mačetou

Ilustračné foto / Pixabay

Z výtržníctva a ublíženia na zdraví je obvinená pätica mužov z Plaveckého Štvrtka, ktorá sa skutkov dopustila počas roztržky v obci Sokolovce pri Piešťanoch. Na miestneho 47-ročného muža zaútočili aj mačetou. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Mária Linkešová.

K incidentu došlo v utorok (20. 10.), v popoludňajších hodinách. Muži z Plaveckého Štvrtka si údajne v obci mali hľadať prácu. Ľuďom v dedine ponúkali pomoc pri stavebných úpravách. Keď sa domáci snažili päticu požiadať, aby odišli z dediny preč, vznikla medzi nimi roztržka. Jeden z nich najskôr zatlačil 47-ročného Sokolovčana o auto a neskôr sa pridali k útoku aj ostatní z partie. Na muža sa zahnali mačetou a potom ho fyzicky neznámym predmetom napadli,“ uviedla hovorkyňa. Mužovi spôsobili zlomeniny viacerých častí tváre s dobu liečenia štyri až päť týždňov a dali sa na útek.

Krátko na to ich všetkých zadržali policajti z Hlohovca a umiestnili do cely policajného zaistenia. Policajti ich na základe dôkazov obvinili a predložili spis prokurátorovi, ktorý bude rozhodovať aj o väzobnom stíhaní pre dvoch obvinených vo veku 35 a 21 rokov. V zmysle zákona im môže hroziť trest odňatia slobody až na tri roky.

Prokurátor Kováčik v rukách NAKA. Prvé reakcie politikov ho určite nepotešia

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info