HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Slovensko stojí pred uzatvorením krajiny, ÚMS žiada jasné pokyny k celoplošnému testovaniu

Ilustračné foto - TASR

Dnes je už isté, že Slovensko stojí pred uzatvorením krajiny. V tlačovej správe to uviedla Únia miest Slovenska (ÚMS).

Celoplošné testovanie obyvateľstva na prítomnosť koronavírusu je podľa únie nerealizovateľné, pretože primátori miest k prípravám celoplošného testovania obyvateľov nemajú jednotné informácie. Zároveň im nie je jasné, ako môžu pri prípravách testovania spolupracovať so štátom a nedostávajú jasné a zrozumiteľné pokyny.

Primátori miest sa preto obávajú, že nebudú vedieť zabezpečiť všetky zamýšľané úlohy tak, aby bol masový projekt úspešný. „Nebudeme hľadať vinníkov a nechceme, aby sa do tejto situácie ťahala politika. Musíme si udržať chladnú hlavu a riešiť problémy, ktoré nás v najbližších týždňoch čakajú. Investujme energiu a peniaze do reálnych a bezpečných riešení. Toto nepovažujeme za reálne ani za bezpečné riešenie. Zomknime sa a buďme zodpovední. Len tak sa spoločne z tejto krízy dokážeme dostať,“ povedal prezident ÚMS Richard Rybníček.

ÚMS od štátu očakáva jasnú a zrozumiteľnú metodiku, ako majú mestá postupovať, za čo sú zodpovedné a v čom im štát podá pomocnú ruku. Dodáva, že celoplošné testovanie by sa pri súčasnom šírení koronavírusu stalo už len akýmsi „auditom“, ktorý by síce ukázal stav, aký je v daný deň, no v zásade by už nič neriešil.

Pozor HOAX! Pri testoch na koronavírus vás začipujú a ovládnu cez 5G sieť – nie je to pravda

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info