HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Ruskí stíhači zachytili tankujúci americký bombardér B-1 nad Beringovým morom

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Ruské stíhačky zachytili dva americké bombardéry nad Beringovým morom, k porušenie štátnej hranice nedošlo.

V podstate bežný let, podobné incidenty v blízkosti hraníc Ruskej federácie sú na dennom poriadku. Portál kp.ru však ponúkol najnovšie aj fotografiu z konfigurácie zostavy tankovania bombardéra B-1 tankovacím KC 46A.

Operačné stredisko zdôraznilo, že celý let prebehol v prísnom súlade s medzinárodnými pravidlami pre využitie vzdušného priestoru. Ešte predtým Národné centrum pre prevenciu a kontrolu obrany informovalo, že v stredu 21. októbra Ruský MiG-31 a Su-35, stíhacie lietadlá, zachytili dva americké vojenské stroje nad Beringovým morom.

Ruské radarové systémy nad neutrálnymi vodami Beringovho mora detekovali dva ciele blížiace sa k štátnej hranici. „Za účelom identifikácie vzdušných cieľov a zabránenia porušenia štátnej hranice Ruskej federácie boli do vzduchu vyslané stíhačky MiG-31 a Su-35 zo síl PVO Východného vojenského okruhu,“ poznamenala armáda.

Na snímke je vidieť jeden bombardér B-1 a jeden tanker Boeing KC-46A. Foto – Národné centrum pre prevenciu a kontrolu obrany

Ruská posádka označila vzdušné ciele blížiace sa k štátnej hranici ako dva strategické bombardéry amerického letectva B-1B. Po zistení prieskumné lietadlo urobilo obrat a vzdialilo sa od ruských hraníc. Po dokončení misie sa ruské stíhačky vrátili na domáce letisko.

Na snímke je vidieť jeden bombardér B-1 a jeden tanker Boeing KS-46A. Foto – Národné centrum pre prevenciu a kontrolu obrany

Nejde o prvý pokus amerického letectva o vykonanie prieskumu pozdĺž ruských hraníc . Predtým 17. septembra 2020 vzlietla ruská stíhačka MiG-31 síl protivzdušnej obrany Tichomorskej flotily, aby zachytila ​​dva strategické bombardéry amerického letectva B-1B.

Na Kryme muselo zasahovať 8 stíhačiek, aby zadržali tri americké bombardéry B-52 (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info