HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Polícia v anglickom Boltone zatýkala pedofilov

Ilustračný obrázok/TASR

Polícia Veľkého Manchestru oznámila zatknutie 21 mužov vo veku od 18 do 58 rokov v rámci prebiehajúceho vyšetrovania sexuálneho vykorisťovania detí , informuje portál Breitbart.

Policajti z boltonskej divízie policajných síl zatkli 15. októbra v Boltone, Bury a Chorley päť mužov pre podozrenie zo sexuálneho styku s dieťaťom. Toto nasledovalo po uväznení ôsmich mužov „pre podozrenie z trestných činov od znásilnenia dieťa až po  prevádzkovanie sexuálnej aktivity s dieťaťom“ 6. októbra, podľa oficiálneho vyhlásenia polície v Manchestri, pričom ďalších osem mužov bolo zatknutých predtým, ako súčasť vyšetrovania, ktoré sa začalo v roku 2018. Zatknutí muži boli všetci prepustení na kauciu za určitých podmienok, keďže vyšetrovanie pokračuje.

Zamestnávatelia odmietajú zatvorenie ekonomiky aj desaťdňovú karanténu pre neotestovaných

„Kroky, ktoré sme podnikli v posledných týždňoch, boli významným krokom v našej činnosti zameranej na sexuálne vykorisťovanie detí v Boltone a môžem ubezpečiť verejnosť, že naša práca sa nezastaví, kým nepostavíme každého zo zodpovedných pred súd,“ komentoval detektívny inšpektor Dave Sinclair z boltonského kriminálneho oddelenia (CID) polície Veľkého Manchestru.

K zatknutiam došlo v čase, keď bolo britské nezávislé vyšetrovanie sexuálneho zneužívania detí (IICSA)   obvinené z organizovania „ utajenia  niektorých ľudí, ktorí v prvom rade pomohli odhaliť zastrašovacie gangy pôsobiace v celej krajine. Údajne prehliadali obete, informátorov a zneužívali hotspoty ako Rochdale a Rotherham, a namiesto toho sa zamerali na svedectvá mnohých inštitúcií, ktoré v minulosti zlyhali.

O nútenej karanténe sa ešte bude diskutovať. Cestu do zahraničia však neplánujte

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info